Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Yazılım

Windows 10 Tanıtıldı

Microsoft, 21 Ocak 2015 (Bugün) yeni işletim sistemi Windows 10’u tanıttı. Lansmanın başında Windows 10’un geliştirici/önizleme sürümünün öneminden bahsetti. Bu sürüm sayesinde bağımlı ve bağımsız geliştiriciler, kullanıcılar Windows 10’u test etti, kullandı ve hataların tespit edilmesinde yardımcı oldu. Ayriyetten Microsoft, Windows 10’un geliştiricilere gerekli imkanları vererek yeniliklere açık olduklarını dile getirdi.
Daha önce Microsoft’un mobil cihazlarda kullandığı Windows Phone 8.1’de kullandıkları asistan “Cortana” Windows 10 ile birlikte daha akıllı ve eğitilebilir hale gelecek. Cortana, farklı sesleri ayırt edebilecek, bu sayede cevapları konuşan kişiye göre verecek. Örneğin “Benim favori şarkımı çalabilir misin?” dediğinizde sesinizi başka kişilerden ayırt ederek favori parçanızı çalabilecek.
cortana-windows-10-video
Yeni işletim sistemi Windows 10’da galeri, mail ve benzeri uygulamalar, mobil cihazlar ve bilgisayarlar arasında senkronize olacak. Bu sayede tek bir işletim sistemi sayesinde bir çok cihazda aynı anda işlemler gerçekleştirilebilecek.
apps
Windows 10’da şarkılar cloud (bulut) sistemi üzerinden kullanıcılar tarafından ortak şekilde dinlenebilecek. Bu sayede bulutta depoladığınız şarkılar istediğiniz cihaz üzerinden dinlenebilecek.
bulut
Eğer Windows 7,8,8.1 veya Windows Phone 8.1 kullanıyor iseniz, Windows 10’un tam sürümüne “ücretsiz” olarak Windows 10’a güncelleyebilirsiniz.
SONY DSC
Windows 10 ile birlikte Xbox One üzerinde çalışan herhangi bir oyun, windows 10’lu PC veya mobil cihaza stream edilebilecek. TV’yi evinizde sizden başka kullanan insanlar varsa sizin için oldukça iyi bir haber 🙂
stream
Windows 8’de çoğu kullanıcı tarafından beğenilmeyen dinamik metro arayüzü, eski kullanılabilirliğini geri kazanacak. Windows 10’un başlat menüsü, hem Windows 7 başlat menüsünün pratikliğini, aynı zamanda da Windows 8’in erişilebilir Metro arayüzünü kapsayacak.
start

2 Mart 2000 doğumlu. 20 yaşında. Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü ikinci sınıf öğrencisi. Küçük yaşlardan itibaren video oyunu tutkunu. Hikâye bazlı oyunlar asıl ilgi alanı. Aynı zamanda kendi çapında bir şeyler yazan, blogu olan biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.