Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Rehber

Facebook Hesaplarınızdan Çıkış Yapma

Facebook Hesaplarınızdan Çıkış Yapma

Bir gün hepimizin başına gelecek, yada gelmiş olabilecek bir durum. Facebook hesabınızla başka bir cihazdan başka bir yerden giriş yapmanız gerekebilir. Giriş yaparsınız işinizi halledersiniz ve çıkış yapmak aklınızdan çıkar gider. Artık o cihaza çok uzaktasınızdır ve hesabınızı kapatma şansınız yoktur. Bu durumda endişe etmenize gerek yok, Facebook bu durum için bir güvenlik sistemi geliştirmiş. Bu güvenlik sistemiyle yapmanız gerekenleri sırasıyla sizlere göstereceğiz. Böylelikle uzaktaki ve sizden izinsiz giriş yapılmış hesapları kapatabilirsiniz.
Facebook Hesaplarından Çıkış Yapma (PC)
İlk olarak güvendiğimiz bir bilgisayardan yada kendi bilgisayarımızdan giriş yapıyoruz. Ardından aşağıdaki adımları takip ediyoruz.
Not: Aşağıdaki koyu renkli yazılara tıklayarak, belirtilen aşamayla ilgili görseli görebilirsiniz.
Yapmanız gereken aşamalar sırası ile;
Üst tarafta bulunan aşağı ok tuşuna basıyoruz.

Kırmızı renk ile çerçeveye alınmış alanlardır.

Kırmızı renk ile çerçeveye alınmış alanlardır.

Açılan menüden Ayarlar sekmesine tıklıyoruz.

Açılan menüde kırmızı renk ile çerçeveye alınmış alan.

Açılan menüde kırmızı renk ile çerçeveye alınmış alan.

Açılan sayfadan yan alanda bulunan Güvenlik butonuna tıklıyoruz.

Kırmızı renk ile çerçevelenmiş alan.

Açılan Ayarlar sayfasında Kırmızı renk ile çerçevelenmiş alan.

Güvenlik Sayfasına giriyoruz ve altta bulunan Giriş Yaptığın Yer sekmesini açıyoruz.

Altta bulunan "Giriş Yaptığın Yer" sekmesi kırmızı renkli çerçeveye alınmış alan.

Altta bulunan “Giriş Yaptığın Yer” sekmesi kırmızı renkli çerçeveye alınmış alan.

İşte karşınızda, giriş yaptığınız cihazların listesi, buradan sizin bilginiz dışında yada açık unuttuğunuz yerleri tek tek kapatabilirsiniz. İsterseniz en altta bulunan kapat sekmesiyle hepsini birlikte kapatabilirsiniz. Ayrıca giriş yaptığınız cihaza ait bilgileri ve saatleri görebilirsiniz.

Oturumu kapatma butonları kırmızı rekli çerçeveye alınmış alan.

Oturumu kapatma butonları kırmızı rekli çerçeveye alınmış alan.

İşte bu kadar kolay şekilde tüm cihazlardan çıkış yapabilirsiniz ve kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Bu yöntemi mobil cihazlarda aşağıdaki yolu takip ederek yapabilirsiniz.
Takip etmeniz gerek yol; ilk olarak cihazınızdan Facebook mobil uygulamanıza girmeniz gerekiyor. Daha sonra bildirim butonu yanında bulunan 3 çizgi butonunu kullanarak menümüzü açıyoruz. Daha sonra listenin aşağılarında yer alan “Hesap Ayarları” butonuna dokunuyoruz. Ardından açılan sayfadan “Güvelik” butonuna dokunuyoruz. Burada karşımıza çıkan alanda “Aktif Oturumlar” sekmesine dokunarak açıyoruz ve oturumlarımızı bilgisayarda yaptığımız gibi kontrol edebiliyoruz.
Rehberlerimizin devamı gelecektir. Bizi takip etmeye devam edin, ayrıca akılınıza takılan yada yapamadığınız durumlarda aşağıdan yorum yapabilirsiniz.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.
Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Oyun

İstila, ilk Türk yapımı hayatta kalma oyunu ile amansız bir mücadeleye giriyoruz. Günümüzün en popüler oyunlarının konusu bildiğiniz üzere hayatta kalmak. İstila ile bizlerde...

Genel

Teknolojinin gelişmesi ile kullanıcıların ihtiyaçları her geçen gün değişiyor ancak uzun süredir değişmeyen yegane ihtiyaç cihazların batarya ömrü. Purdue Üniversitesi araştırma ekibi bataryaların şarj hızı ve...

Otomobil

Projenin planlandığı gibi ilerlediğini, 2019 yılı sonunda bir prototip ortaya çıkaracaklarını belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2022 yılında yerli otomobil i yollarda görebileceğimizi belirtti. Varank,...

Genel

Harita Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen çevrim içi harita uygulaması Atlas artık kullanıma hazır. Türkiye ve Dünya bölgelerini Google maps ve Yandex haritalar gibi gösterebilen...

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.