Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Rehber

Facebook Hesaplarınızdan Çıkış Yapma

Facebook Hesaplarınızdan Çıkış Yapma

Bir gün hepimizin başına gelecek, yada gelmiş olabilecek bir durum. Facebook hesabınızla başka bir cihazdan başka bir yerden giriş yapmanız gerekebilir. Giriş yaparsınız işinizi halledersiniz ve çıkış yapmak aklınızdan çıkar gider. Artık o cihaza çok uzaktasınızdır ve hesabınızı kapatma şansınız yoktur. Bu durumda endişe etmenize gerek yok, Facebook bu durum için bir güvenlik sistemi geliştirmiş. Bu güvenlik sistemiyle yapmanız gerekenleri sırasıyla sizlere göstereceğiz. Böylelikle uzaktaki ve sizden izinsiz giriş yapılmış hesapları kapatabilirsiniz.
Facebook Hesaplarından Çıkış Yapma (PC)
İlk olarak güvendiğimiz bir bilgisayardan yada kendi bilgisayarımızdan giriş yapıyoruz. Ardından aşağıdaki adımları takip ediyoruz.
Not: Aşağıdaki koyu renkli yazılara tıklayarak, belirtilen aşamayla ilgili görseli görebilirsiniz.
Yapmanız gereken aşamalar sırası ile;
Üst tarafta bulunan aşağı ok tuşuna basıyoruz.

Kırmızı renk ile çerçeveye alınmış alanlardır.

Kırmızı renk ile çerçeveye alınmış alanlardır.

Açılan menüden Ayarlar sekmesine tıklıyoruz.

Açılan menüde kırmızı renk ile çerçeveye alınmış alan.

Açılan menüde kırmızı renk ile çerçeveye alınmış alan.

Açılan sayfadan yan alanda bulunan Güvenlik butonuna tıklıyoruz.

Kırmızı renk ile çerçevelenmiş alan.

Açılan Ayarlar sayfasında Kırmızı renk ile çerçevelenmiş alan.

Güvenlik Sayfasına giriyoruz ve altta bulunan Giriş Yaptığın Yer sekmesini açıyoruz.

Altta bulunan "Giriş Yaptığın Yer" sekmesi kırmızı renkli çerçeveye alınmış alan.

Altta bulunan “Giriş Yaptığın Yer” sekmesi kırmızı renkli çerçeveye alınmış alan.

İşte karşınızda, giriş yaptığınız cihazların listesi, buradan sizin bilginiz dışında yada açık unuttuğunuz yerleri tek tek kapatabilirsiniz. İsterseniz en altta bulunan kapat sekmesiyle hepsini birlikte kapatabilirsiniz. Ayrıca giriş yaptığınız cihaza ait bilgileri ve saatleri görebilirsiniz.

Oturumu kapatma butonları kırmızı rekli çerçeveye alınmış alan.

Oturumu kapatma butonları kırmızı rekli çerçeveye alınmış alan.

İşte bu kadar kolay şekilde tüm cihazlardan çıkış yapabilirsiniz ve kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Bu yöntemi mobil cihazlarda aşağıdaki yolu takip ederek yapabilirsiniz.
Takip etmeniz gerek yol; ilk olarak cihazınızdan Facebook mobil uygulamanıza girmeniz gerekiyor. Daha sonra bildirim butonu yanında bulunan 3 çizgi butonunu kullanarak menümüzü açıyoruz. Daha sonra listenin aşağılarında yer alan “Hesap Ayarları” butonuna dokunuyoruz. Ardından açılan sayfadan “Güvelik” butonuna dokunuyoruz. Burada karşımıza çıkan alanda “Aktif Oturumlar” sekmesine dokunarak açıyoruz ve oturumlarımızı bilgisayarda yaptığımız gibi kontrol edebiliyoruz.
Rehberlerimizin devamı gelecektir. Bizi takip etmeye devam edin, ayrıca akılınıza takılan yada yapamadığınız durumlarda aşağıdan yorum yapabilirsiniz.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

Güzel yarınların kapısını aralayabilmek, ülkece teknolojiyi doğru kullanabilmek adına bu projeyi hayata geçiren ve ayakta tutmaya çalışan kişiyim.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Genel

25 Nisan 2020 – Koronavirüs (Covid-19) salgınının dünya genelinde etkisini devam ettirmesiyle birlikte insanların platformları üzerinden bağlantı kurmalarını kolaylaştırmak isteyen Facebook, yeni grup görüntülü...

Genel

Bu seneki Güvenli İnternet Günü kapsamında, Facebook çocuklarını platformlarında güvende tutmak isteyen ebeveynlere yönelik on önemli ipucu paylaştı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK)...

Genel

Facebook, yenilenmiş logo ile, bir Facebook ürünü kullandığınızı açıkça belirtmek istiyor. Facebook, sahip olduğu tüm sosyal medya hizmetlerinin Facebook ürünü olduğunu açıkça ayırt etmeye...

Genel

Teknoloji devi Facebook kripto para birimi Libra hakkında detayları açıkladı.Yeni kripto para birimi Libra’nın gelecek yıl piyasa çıkması hedefleniyor. Kripto paranın sanal mağazası piyasaya...

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.