Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Oyun

Minecraft Eğitim Versiyonu Duyuruldu!

Günümüz teknolojisi ile hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerde son zamanlarda baya popüler hale gelen Minecraft bu sefer karşımıza farklı bir yenilikle geliyor.
Hatırlarsanız 2015 yılında oyun geliştiricisi Mojang tarafından satılan Minecraftı Microsoft satın almıştı. Uzun zamandır da bu şirketin üzerinde çalıştığı eğitim konulu projeyi bekliyorduk.
Bu projede amaçlanan;
1) Öğrencilerin oyun içerisinde bulunan kodlarla oyunda belirli bir aşama kaydetmeleri ve zamanla oyunun zorlaşması,
2) Öğrencilerin yaratıcılığını ön plana çıkarmak ve zeka kapasitesini arttırmak amaçlanıyor.
 
ajz0vxbjBütün yabancı okullarda kullanılacak bu uygulama “Minecraft Education Edition” 2016 yaz ayında piyasaya çıkacağı söylentiler içerisinde. Ücreti ise kişi başına $5 olarak belirlenmiş.
Bu versiyonun bir diğer yanı ise hiçbir ek ücret ödemeden evde de kullana bilmeleridir.
Şimdi hepimiz tarafından merak edilen şu soruyu soralım.
“İyi güzel hoş da bu versiyonun normal Minecraft tan ne gibi farkları var ? ” 

  • Geliştirilmiş özellikleri ile aynı anda 40 öğrenciye hitap edebilecek.
  • Öğretmenlerin öğrencileri ile daha iyi bir iletişim halinde olması için her öğrencinin dünyasının da kaydedile bildiği “Öğrenci Portföyü” bulunuyor.
  • Son olarak bütün öğrenciler ve öğretmenlerin kaydedilen dünyalara kolayca erişebilmeleri için özel olarak geliştirilmiş bir sistem bulunuyor.

Güzel yarınların kapısını aralayabilmek, ülkece teknolojiyi doğru kullanabilmek adına bu projeyi hayata geçiren ve ayakta tutmaya çalışan kişiyim.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Genel

Microsoft, geçtiğimiz yıl çift ekranlı Surface Duo ve Surface Neo‘yu tanıtmıştı. Şirket bugün Surface Duo için bir önizleme SDK’sı yayınladı. Yayınlanan bu SDK ile...

Genel

Bill Gates tarafından kurulan dünyanın dev yazılım şirketi Microsoft, rakipler Google, Apple ve Samsung gibi akıllı kumaş pazarına girmeye hazırlanıyor. Şirketin geçtiğimiz günlerde akıllı...

Gelecek Teknolojileri

New York’ta gerçekleşen büyük Ekim ayı etkinliğinde çok fazla rivayet edilen hatta bununla ilgili ortaya çıkan patentlerden sonra çift ekranlı dizüstü bilgisayar olan Microsoft...

Gelecek Teknolojileri

Microsoft Katlanabilir cihazlar son zamanlarda büyük ilgi konusu.Teknoloji şirketleri, bu tasarım modeli için sıkı bir rekabet içerisindeler. Ortaya çıkan bir patente göre Microsoft, bir...

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.