Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Oyun

Çocukluğumuzu Hatırlatan 8 Oyun

Ve işte özlediğimiz o zamanlar harika bulduğumuz  7 oyun :
8  Gran Turismo (1997)
İlk olarak japonyada piyasaya sürüldü. Gerçekçi sürüş deneyimi ve çıktığı döneme göre etkileyici grafiklere sahipti
Yarış oyunu sevenlerin hep ilk tercihi olmuştu 🙂 10 milyondan fazla satarak 90’lı yıllara damga vurmuş bir oyundu ve aynı zamanda Psx’in en çok satan oyunu oldu.

7 Tomb Raider (1996)
Lara Croft ile tanışmamıza vesile olan oyun kendinden sonra gelecek 3D-Aksiyon oyunlarının temelini atmıştı

6 Quake
Oyun dünyasına bambaşka bir hava katan Quake’i açıklayacak söz bulamıyorum başından saatlerce kalmadığım ve Hiç sıkılmadan oynadığımı hatırlıyorum sadece 🙂

5 StarCraft (Blizzard)
O yıllardaki en iyi oyunlardan olan StarCraft Gerçek zamanlı stratejiyi alıp çok çok ayrı yerleye taşıdı  O zamana göre güzel grafikleri , kolay bir arayüz ve harika mekanikleriyle muazzam bir oyun olmuştur.

4 Diablo (Blizzard)
1996 yılında piyasaya çıkan Diablo Blizzard’ın yükselişinde çok önemli bir rol oynamıştı. Hikayesi, atmosferi, Müzikleri , ile bağımlılık yaratmıştı
3 Half Life
Ara sahneleri barındırmadan aksiyonu hiç hız kesmeden devam ettiren Half-Life Fps oyunlarına yeni bir anlam kazandırmış ve hepimizin hafızalarında yer etmişti.

2 Metal Gear Solid (Konami)
Sinematik yapısı, Hafızalardan silinmeyecek karakterleri ile bizi kendine bağlamış ve Gizlilik odaklı oyunlarında önünü açmıştı.

1 Doom
Unuttuk sandınız değil mi 🙂 bu listede olması farz  olan bu oyun Fps oyunlarının katkılarını tek oyunda birleştirerek
Fps’nin şimdiki şeklini almasını sağlamıştı. Zamanına göre hoş grafikleri ve bi o kadarda hoş sesleri , Multiplayer oynanışı ve birçok artıları bünyesinde barındıran Doom hem bir ilki başarmış hemde bize harika bir deneyim yaşatmıştı

Güzel yarınların kapısını aralayabilmek, ülkece teknolojiyi doğru kullanabilmek adına bu projeyi hayata geçiren ve ayakta tutmaya çalışan kişiyim.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.