Yerli mesajlaşma uygulamaları

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp üzerinde büyük bir güvenlik açığı tespit edildi. Bunun üzerine yerli mesajlaşma uygulamaları kullanılmalı ki böylesine güvenlik açıklarının yaratacağı problemlerle karşı karşıya kalmayalım diye düşündük ve sizler için yerli mesajlaşma uygulamalarını bir araya getirdik.

Dedi: Mesajlaşma Uygulaması

Dedi Uygulaması Arayüzü

İlk uygulamamız, Bilgi Teknolojileri Ve İnternet Güvenliği Derneği tarafından geliştirilmiş DEDİ isimli uygulama.DEDİ ile telefonunuzun internet bağlantısını veya mümkün olan bir Wi-Fi ağını kullanarak sevdiklerinizle mesajlaşabilir, onlarla sesli ve görüntülü olarak iletişim kurabilir ayrıca resim, sesli mesaj, video ve belge gönderebilirsiniz.

‎Dedi: Mesajlaşma Uygulaması
‎Dedi: Mesajlaşma Uygulaması
Developer: BTİDER
Price: Free

Laff Messenger

Laff Uygulaması Arayüzü

Laff isimli uygulamamız ise Argela isimli bir Türk firması tarafından geliştirildi. Bu uygulama da diğer mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi güvenli ve ücretsiz. Kendi sloganları ile indirme bağlantılarını sizlere sunalım. Başka Laff’a gerek yok, uygulamamızı indirin ve keşfedin!

Laff Messenger (Beta)
Laff Messenger (Beta)
Developer: Argela
Price: Free
‎Laff Messenger
‎Laff Messenger
Developer: Argela
Price: Free

BiP Messenger

BiP uygulaması arayüzü

Bip Messenger ise Turkcell tarafından geliştirilmiş ücretsiz ve tüm operatörler tarafından kullanılabilen,dünya devi uygulamalar da dahi bulunmayan bir çok özelliği kullanarak çevrenizle iletişimde kalabilirsiniz. Bu uygulamanın en sevilen özelliği ise kaybolan mesaj özelliği mesajı yazıyorsunuz belirlediğiniz süre sonra mesaj ortan kayboluyor. Daha fazla uzatmadan uygulamanın indirme bağlantılarını verelim.

BiP Messenger
BiP Messenger

Wirofon

Wirofon uygulama görüntüsü

Wirofon ise Türk Telekom tarafından geliştirilen mesajlaşma uygulamasıdır. Wirofon, tüm operatör müşterilerine sunulan yeni nesil iletişim platformudur. WiFi ya da mobil internet bağlantısı üzerinden kullanabileceğiniz uygulama ile sevdiklerinizle ücretsiz olarak sesli ya da görüntülü görüşme yapabilir; fotoğraf, video ve ses dosyalarını paylaşabilirsiniz.

Wirofon
Wirofon
Price: Free
‎Wirofon
‎Wirofon
Developer: Türk Telekom A.Ş.
Price: Free

Sizler için yerli mesajlaşma uygulamalarını bir araya getirdik. Diliyoruz ki bu türlü yerli uygulamalarımız giderke gelişir ve güçlenir ki kendimizi daha güvende hissederiz. Yorum kısmından beğendiğiniz yerli mesajlaşma uygulamaları hakkında fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızı takip ederseniz yakında yapacağımız sürprizleri kaçırmazsınız. İnstagram ve Facebook sayfalarımız üzerinden yapacağımız duyuruları kaçırmayın.

Ne düşünüyorsun?

Anıl Durgun Tarafından Yazıldı

Güzel yarınların kapısını aralayabilmek, ülkece teknolojiyi doğru kullanabilmek adına bu projeyi hayata geçiren ve ayakta tutmaya çalışan kişiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yerli otomobil çizimleri tamamlandı

Ücretsiz Siber Yaz Kampı Başvurular Başladı