Google’dan Datally Rötuşu!

Google Amca’dan Bir Güncelleme Daha!

Veri tasarrufu ve VPN hizmeti sunan Datally yakın zamanda Google’dan büyük bir güncelleme aldı. Yüksek hızda veri akışı sağlayan ve cüzdanınızı kurtaran bu uygulamaya bayılacaksınız.

Çalışma mantığı oldukça basit. Uygulama açıldığı anda Google’ın Özel Veri Sıkıştırma Sunucusu‘na bağlanıyor. Herhangi bir siteyi açtığınızda site yüklenmeden önce Google olaya müdahil oluyor.

Girdiğiniz site normalde 5MB‘lık bir veri paketi harcayacak iken Google bu veriyi sizin telefonunuzun indirmesini engelleyip ÖVSS‘ye uygulama üzerinden paket halinde yolluyor.  ÖVSS bu paketi yüksek verimlilik ile sıkıştırıyor ve dosyanın türüne göre %90‘a kadar boyut düşüşü sağlıyor. Sonra tekrar uygulama üzerinden telefonunuza paket halinde yolluyor. Bu sayede harcayacağınız 5MB‘lık veri 500KB‘a kadar düşebiliyor. İzlemeyi çok sevdiğimiz videolar bu türe dahil değil ne yazık ki. 🙁

↓ Yakın zamanda gelen etkileyici güncellemelerden bahsedecek olursak. ↓ 

  • Veri Kullanımı Sınırlayıcısı ile o gün harcayacağınız veriyi artık sınırlayabiliyorsunuz. Örneğin aylık 3GB’lık internet paketiniz var ise günlük 100MB şeklinde bölebilirsiniz.
  • Telefonunuzu başka bir kişiye verdiğiniz zaman Misafir Modu‘nu aktifleştirerek sizin için önemli ve özel olan şeylere girmesini engelleyebilirsiniz.
  • Çevrenizdeki Wi-Fi ağlarını görebiliyorsunuz. Sadece bu da değil. Onların yerlerini Google Haritalar üzerinden tespit edip güzergah çizebiliyorsunuz! Kim bilir, belki güzergahınız “Biz de Vayfi yok!” diyen kandırıkçı komşunuza çıkar. 🙂
  • Tüm bu veri tasarrufu olaylarını geçelim işin bir de güvenlik tarafı var. Google sizi ÖVSS‘ye bağladığı zaman ayrıca bir VPN kullanmış oluyorsunuz. Yani bütün bağlantınız özel bir sunucu üzerinden aktarılmış oluyor!

Uygulama şu an sadece Android platformunda mevcut. Aşağıda bulunan Google Play Store simgesine tıklayarak uygulamayı indirebileceğiniz kısma gidebilirsiniz. ( Belki bir gün iOS’a da gelir. 🙁 )

Anıl Durgun Tarafından Yazıldı

Güzel yarınların kapısını aralayabilmek, ülkece teknolojiyi doğru kullanabilmek adına bu projeyi hayata geçiren ve ayakta tutmaya çalışan kişiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir