Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Mobil

Facebook Konum Sorununu Çözdü

Geçtiğimiz günlerde pek çok yerde, Facebook Messenger kullanıcılarının konumunu gösteren bir eklenti yayılmıştı. Kullanıcılar farkında olamdan yada bilerek açık bıraktıkları konum bilgisini kullanarak Google Chrome üzerinde bulunan bir eklenti sayesinde harita üzerinden nerede olduklarını kolaylıkla görebilir hale gelmişti.
messenger-location-sharing3-copy
Bu birçok kullanıcı da güvenlik şüphesi uyandırdı ve birçok kullanıcı konum özelliğini kapalı hale getirdi. Bunun üzerine Facebook yeni bir güncellemeyle bu soruna çözüm getirdi. Gelen güncellemeyle birlikte sadece siz istediğiniz zaman konumunuzu istediğiniz kişiye mesaj olarak gönderebileceksiniz. Bu yöntem ile mesajlaşma menüsünde bulunan 3 nokta ya basarak, konumunuzu haritalı bir şekilde karşınızdaki arkadaşınıza mesaj olarka gönderebileceksiniz. Ayrıca Facebook, kullanıcılarının korkmamaları gerketiğini ve hiçbir şekilde konum bilgilerini toplamadığını söyledi.
 

Güzel yarınların kapısını aralayabilmek, ülkece teknolojiyi doğru kullanabilmek adına bu projeyi hayata geçiren ve ayakta tutmaya çalışan kişiyim.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.