Twitter ve Youtube' a Erişim Engeli

Facebook, Twitter ve Facebook’ a Erişim Engeli

Ülkemizde Facebook, Twitter ve Facebook’ a yeniden erişim engeli geldi! Bu yapılan bir çözüm değil engel olduğu hakkında Twitter’ da hemen hashtagler açıldı bile. Twitter’ a erişebilen arkadaşlarımız bu taglara destek veriyorlar. Bu yasaklardan Facebook’ un erişim engeli; öne sürülen paylaşımların kaldırılması ardından kaldırıldı. Facebook’ a erişebileceksiniz.  Bizde siz takipçilerimizin mağdur kalmaması nedeniyle sizlere çözüm yolları sunacağız.
[divider]Bilgisayar Çözüm Yolları[/divider] – Bir çoğunuzun bildiği gibi DNS adresleri bir çözüm yoldur.
DNS Adresinizi değiştirmeniz için yapmanız gereken işlemleri sırası ile açıklıyorum;
[toggler title=”DNS ADRESİ DEĞİŞTİRME>>” ]+ İlk olarak Başlat’ a giriyoruz.
+ Daha sonra Denetim Masasına giriyoruz.
+ Ardından Ağ ve İnternet’ e giriyoruz.
+ Ağ Paylaşım Merkezini açıyoruz.
+ Arıdından Bağlantılar Kısmına giriyoruz ve Bağlantımızın üzerine tıklıyoruz.
+ Açılan Sayfada “Özellikler” e tıklıyoruz.
+ Daha sonra “İnternet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4)” e tıklayıp Özelliklere tıklayoruz.
+ Şimdi açılan sayfada ise “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” yazısını tıklıyoruz ve aşağıdaki DNS Alanlarına
[alert type=red ]8.8.8.8
8.8.4.4[/alert] DNS Adreslerini yazarak Dns Ayarlarınızı yapabilirsiniz. Şimdilik bu dnsler çalışır durumda yakında DNS engeli gelirse çalışan DNSler sizlerle paylaşılackatır. [/toggler] [divider]Mobil Cihazlarda Çözüm Yolu[/divider] Bu uygulamaları tüm mobil cihazlardan indirip kurarak sosyal medyalara bağlanabilirsiniz.[toggler title=”Mobil Cihazlardan Erişim İçin >>>” ]Mobil cihazlarınız da Faceebok, Twitter ve Youtube’ a erişemeyen arkadaşlarımız,
Google Play Store üzerinden ZenMate Security & Privacy VPN isimli uygulamayı indirebilirsiniz. (500 Mb kotası bulunmaktadır. 500 mb doldukdan sonra kullanmak için pro sürümünü almanız gerekiyor.) 500 Mb dolduğunda VPN olarak Google Play üzerinden aratarak yeni uygulamalar bulabilirsiniz.
[button color=”green” size=”big” alignment=”none” rel=”follow” openin=”newwindow” url=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zenmate.android&hl=tr”]ZenMate Security & Privacy VPN (Andorid)[/button] [button color=”grey” size=”big” alignment=”none” rel=”follow” openin=”newwindow” url=”https://itunes.apple.com/us/app/zenmate-for-ios8-best-vpn/id903380113?mt=8″]ZenMate for iOS8[/button][toggler title=”ZenMate Security & Privacy VPN Görüntüleri” ]                                                                                                          VE
[/toggler]

Anıl Durgun Tarafından Yazıldı

Güzel yarınların kapısını aralayabilmek, ülkece teknolojiyi doğru kullanabilmek adına bu projeyi hayata geçiren ve ayakta tutmaya çalışan kişiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir