Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Twitter APNG

İnternet

Twitter Animasyonlu PNG Dosyalarını Yasaklıyor

Twitter, animasyonlu PNG (APNG) dosyalarını engellediğini açıkladı. Format olarak otomatik oynatma ayarlarına uymadığını ayrıca epilepsili olanlar, hareketli ve yanıp sönen görüntülere duyarlı olan kişilerin güvenliği için tehdit oluşturduğu gerekçesiyle bu formatın yasaklandığı söylendi.

Twitter Çalışma

Twitter Destek ekibi kendi hesapları üzerinden, ” Kısa bir süre önce Animasyonlu PNG dosyalarını kullanarak Bir Tweet’e birden fazla animasyonlu resim eklemenize olanak tanıyan bir hata bulduk. Apngs güvenliğiniz ve cihazınız için sorunlara neden olabilir. Yaşanılan bu hatayı düzeltiyoruz.” şeklinde tweet attı.

Halihazırda Twitter‘da bulunan APNG dosyaları sosyal ağda kalacağı, ancak şirket kullanıcıların yenilerini yüklemelerini engelleyeceği belirtildi.

Animasyonlu PNG (APNG) Nedir?

Apng resim ve animasyon formatıdır yani hem resim hem de animasyonlu olan hareketli veya hareketsiz resim biçimidir. Bir APNG örneğini aşağıda görebilirsiniz.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.
APNG ÖRNEK
Tarayıcınız destekliyor ise bu görseli hareketli olarak göreceksiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Anlık Haberlerimizi Takip Edebilirsiniz!

Güzel yarınların kapısını aralayabilmek, ülkece teknolojiyi doğru kullanabilmek adına bu projeyi hayata geçiren ve ayakta tutmaya çalışan kişiyim.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.