Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

İnternet

Google, Fotoğraflar Ve Drive Entegrasyonuna Son Veriyor!

Google, Google Fotoğraflar ile Google Drive arasındaki senkronizasyonu uzun zamandır sürdürüyordu. Ancak Google tarafından yayımlanan blog yazısına göre bu duruma son veriliyor gibi görünüyor.

Yazıda, “Bu servisler arasındaki bağlantının kafa karıştırıcı olduğuna dair ger bildirimler aldık. Bu yüzden önümüzdeki ay Drive ve Fotoğraflar’daki deneyimi basitleştirmek adına bazı değişiklikler yapıyoruz.” deniyor.

Google Drive Logo
Google Drive Logo

Bu konuyla ilgili ek açıklamalarda ulunan Dan Schlosser (Google Drive ürün yöneticisi.) ve Jason Gupta (Google Fotoğraflar ürün yöneticisi.) “Bu değişiklik, ürünler arasında dosyaların yanlışlıkla silinmesini önlemeye yardımcı olmak için tasarlandı” diyor.

Ayrıca G’Suite müşterileri için ayrı bir makale daha var. Çünkü belirttiklerine göre bu karar tüm kullanıcılarını etkiliyor.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.
Google Fotoğraflar Logo
Google Fotoğraflar Logo

Değişiklik, Temmuz ayında yürürlüğe girecek. Bu değişim ile beraber Drive’a eklemiş olduğunuz fotoğraf ve videolarınız, Fotoğraflar uygulamasında görünmeyecek. Ek olarak dosya silme işlemleri iki platform arasında sekronize edilmeyecek. Değişiklikten önce mevcut dosyalarınız olduğu gibi kalmaya devam edecek. Yani Drive’da, Google Fotoğraflar klasörü varsa, Drive’da kalmaya devam edecek.

Google tarafından yayımlanan blog yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

Bir çok işletim sistemine hakim, yüksek donanım bilgisine sahip ve yazılıma büyük ilgi duyan; 2019 yılı Haziran ayında TECH DERGİ ekibine dahil olan Murat Arık, Atatürk Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Genel

Google‘ın güvenlik uzmanları tarafından, Apple’ın internet tarayıcısı olan Safari’de 5 güvenlik açığı keşfedildi. Apple Safari üzerindeki söz konusu bu 5 güvenlik açığı milyonlarca kullanıcının...

Genel

Eğer hiç elektrikli otomobil sahibi olmadıysanız, muhtemelen üreticiler tarafından kullanılan çoklu şarj konektörlerinin farklı olduğunu da bilmiyor olabilirsiniz. Örneğin, Nissan araçları CHAdeMO kullanırken BMW...

Gelecek Teknolojileri

Google’ın yeni aracı, şehirlerin gerçekte ne kadar kirli olduğunu ölçecek… Google, şehir planlamacılarına seçili şehirlerin karbon ayak izi hakkında bilgilendirilmiş veriler sağlayan ücretsiz bir...

Genel

Geçtiğimiz aylarda ABD ile sıkıntılı durumlar yaşayan Huawei markası, birçok ABD menşeli marka ile sözleşmesini feshetmek durumunda kaldı. Bununla birlikte şirket, kendi bünyesini oluşturmaya...

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.