Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

İnternet

Amerika 5G Hızına Geçiyor!

Teknolojinin en hızlı kullanıldığı ve büyük network şirketlerin kıtası olan Amerika gelecek yıl 5G teknolojisine geçiş yapacak. 

İnternet ve teknoloji konusunda, bünyesinde barındırdığı şirketlerden dolayı Amerika teknolojide önemli bir konumda. Bundan dolayı geçen yıl 5G teknolojisi için çalışmaya başlamıştı.  Amerika’nın büyük telekominikasyon şirketi olan Sprint firması “2019’da 5G’ye geçmeye hazırlanıyoruz.” diye açıklamada bulundu ve önümüzde ki yıl için teknoloji adına ipuçları verdi.

Sprint firmasının CEO’su Marcelo Claure, ülkede ki baz istasyonları 5G ile uyumlu hale getirmeye çalıştıklarını ve 5G destekli olan bu istasyonların 2.5 GHZ standart hızında çalıştığını açıkladı. 2019’da ise tamamen 5G’ye geçeceklerini duyurdu.

Bizim ülkemizde şu anda  “4G” ama formalite de 4.5G olan bu hız, eğer biz de 5G’ye geçersek operatör kullanım ücretleri zamlanacak ve çoğu kullanıcının hoşuna gitmeyecek.

Amerika’da da durum pek farklı değil. Bu değişiklik ve entegre baz istasyonlarının fiyatları oldukça masraflı gözüküyor. Ancak Marcelo Claure, bu durumla ilgili olarak da müşterilere en uygun fiyat üzerinden ücretlendirme yapacak.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

Amerika’da 2016’da kaldırılan AKK, bizim ülkemizde Ocak 2019‘da kaldırılacak. Yani okyanustan 3 yıl rötarlı gelen bu teknolojik gelişmelerden dolayı 5G teknolojisi bizim ülkeye ne zaman gelir şimdilik bilinmiyor.

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Genel

Son yıllarda adını Fortnite ile duyurmuş, kısa zamanda Steam’in en büyük rakibi haline gelmiş Epic Games Store, bahar indirimlerine başladı. Her hafta, her ay...

Genel

Dünyanın sayılı üretici markalarından olan ADATA, yüksek performanslı DRAM modülü, NAND Flash depolama birimleri ve mobil aksesuar ürünleri üretiyor. Aynı zamanda ADATA Technology, XPG...

Genel

Günümüzde 802.11b/g/n olarak bildiğimiz WiFi standartlarına bir yenisi daha eklendi. WiFi 6 standardı olarak bilinen 802.11ax, henüz yaygınlaşmamış iken yeni bir hamle yaparak 6E...

Genel

SAN JOSE, ABD UU. – Samsung Electronics Co., Ltd. ve IBM , IBM Cloud ve AI ve Samsung mobil olanaklarının kaynaklarını kullanan yeni bir ortak platform olan Samsung...

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.