Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

İnternet

Amerika 5G Hızına Geçiyor!

Teknolojinin en hızlı kullanıldığı ve büyük network şirketlerin kıtası olan Amerika gelecek yıl 5G teknolojisine geçiş yapacak. 

İnternet ve teknoloji konusunda, bünyesinde barındırdığı şirketlerden dolayı Amerika teknolojide önemli bir konumda. Bundan dolayı geçen yıl 5G teknolojisi için çalışmaya başlamıştı.  Amerika’nın büyük telekominikasyon şirketi olan Sprint firması “2019’da 5G’ye geçmeye hazırlanıyoruz.” diye açıklamada bulundu ve önümüzde ki yıl için teknoloji adına ipuçları verdi.

Sprint firmasının CEO’su Marcelo Claure, ülkede ki baz istasyonları 5G ile uyumlu hale getirmeye çalıştıklarını ve 5G destekli olan bu istasyonların 2.5 GHZ standart hızında çalıştığını açıkladı. 2019’da ise tamamen 5G’ye geçeceklerini duyurdu.

Bizim ülkemizde şu anda  “4G” ama formalite de 4.5G olan bu hız, eğer biz de 5G’ye geçersek operatör kullanım ücretleri zamlanacak ve çoğu kullanıcının hoşuna gitmeyecek.

Amerika’da da durum pek farklı değil. Bu değişiklik ve entegre baz istasyonlarının fiyatları oldukça masraflı gözüküyor. Ancak Marcelo Claure, bu durumla ilgili olarak da müşterilere en uygun fiyat üzerinden ücretlendirme yapacak.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

Amerika’da 2016’da kaldırılan AKK, bizim ülkemizde Ocak 2019‘da kaldırılacak. Yani okyanustan 3 yıl rötarlı gelen bu teknolojik gelişmelerden dolayı 5G teknolojisi bizim ülkeye ne zaman gelir şimdilik bilinmiyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Oyun

İstila, ilk Türk yapımı hayatta kalma oyunu ile amansız bir mücadeleye giriyoruz. Günümüzün en popüler oyunlarının konusu bildiğiniz üzere hayatta kalmak. İstila ile bizlerde...

Genel

Teknolojinin gelişmesi ile kullanıcıların ihtiyaçları her geçen gün değişiyor ancak uzun süredir değişmeyen yegane ihtiyaç cihazların batarya ömrü. Purdue Üniversitesi araştırma ekibi bataryaların şarj hızı ve...

Otomobil

Projenin planlandığı gibi ilerlediğini, 2019 yılı sonunda bir prototip ortaya çıkaracaklarını belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2022 yılında yerli otomobil i yollarda görebileceğimizi belirtti. Varank,...

Genel

Harita Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen çevrim içi harita uygulaması Atlas artık kullanıma hazır. Türkiye ve Dünya bölgelerini Google maps ve Yandex haritalar gibi gösterebilen...

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.