Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

İnceleme

Mobil Uygulama Tavsiyesi: SQUID

Ülkemizde ve Dünyada yaşanılan gelişmeleri her an mobil cihazlarımızdan takip ederek olan bitenden haberdar olmak istiyoruz. Bu yazımızda SQUID ile tüm haberlere nasıl tek bir uygulamadan ulaşabileceğimizi göreceğiz.

SQUID Logosu

Uzun zamandır tüm Avrupa’da kullanılan SQUID, şimdi de Türkiye’de kullanıma sunuldu. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar ilgi alanlarına ve önemsedikleri konulara göre kategori seçerek güncel haberleri takip edebilecek. Sadece haberleri takip etmekle kalmayacak haberlerle etkileşim içinde de bulunacak.

100’den fazla haber kategorisi ve 20 000’den fazla kaynağın bulunduğu uygulama tamamen ücretsiz ve kayıt olmanızda gerekmiyor.

SQUID App’in CEO ve kurucusu Johan Othelius. “Yeni neslin haber okumayı eğlenceli, değerli ve merak uyandıran bir günlük aktivite olarak yeniden keşfetmesine yardımcı olmak istiyoruz,” ​ diyor.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

Şimdi biraz da uygulamayla neler yapabiliyoruz onları ele alalım.

SQUID Uygulaması Haber Ekranı

Öncelikle en başından beri belirttiğimiz gibi SQUID ile dilediğiniz dilde ve kategoride haberleri okuyabilir, hızlıca arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Haberleri okurken isterseniz kaynak site üzerinden okuyabilirsiniz isterseniz “Okuyucu Modu” ile okuyabilirsiniz. Okuyucu modu ile haberlerin içerisinde dikkat dağıtan tüm etkenler çıkartılarak haberin daha sade hali sunuluyor. Böylece haberleri okurken dikkatiniz dağılmadan okuyabilirsiniz.

Dikkatinizi çeken ve o an okuyamayacağınız haberi hızlıca Yer İmlerine ekleyerek daha sonra okumak için kaydedebilirsiniz. Uygun vakit bulduğunuzda hızlıca Yer İmleri kısmından kaydettiğiniz haberi okuyabilirsiniz.

İçeriklerini beğenmediğiniz, görmek istemediğiniz haber kaynaklarını engelleyerek, o kaynaktan gelen içeriklerin akışınızda gözükmesini engelleyebilirsiniz.

SQUID ile okuduğunuz haberlerin üzerinde, çeşitli çizimler yapabilir, önemli yerleri çizebilir, notlar alabilir ve SQUID çıkartmaları ekleyebilirsiniz. Tüm bu yaptığınız değişikliklerle birlikte haber sayfasını tek tuş ile paylaşabilirsiniz. Sizinde önemli gördüğünüz ve altını çizdiğiniz yeri arkadaşınızda görebilir aldığınız notu okuyabilir.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

Ayrıca bizim haberlerimizi de SQUID uygulaması üzerinden okuyabilirsiniz.

Uygulamayı aşağıdan indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

SQUID - Haberler & Dergiler
SQUID - Haberler & Dergiler
Developer: Squid App
Price: Free
‎SQUID - News & Magazines
‎SQUID - News & Magazines
Developer: Njuice
Price: Free

Buraya tıklayarak uygulamanın sitesine ulaşabilirsiniz.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

Güzel yarınların kapısını aralayabilmek, ülkece teknolojiyi doğru kullanabilmek adına bu projeyi hayata geçiren ve ayakta tutmaya çalışan kişiyim.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.