Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Genel

Yazılım Meraklısı Gençler Siber Yıldız’da Ter Dökecek!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve USOM işbirliği ile düzenlenecek olan cumhuriyet altını ödüllü Siber Yıldız yarışması şubat ayında başlayacak.

Ülkemizde birçok yazılımsever gencin ilgi odağı olan siber güvenlik dalı, bu yılda Siber Yıldız yarışmasında kapılarını açıyor.

Genç yetenekleri bulmak, meraklı zihinler ve siber güvenlik açıklarını kapatacak kalifiye eleman bulmak için düzenlenen Siber Yıldız 2019 yarışmasını, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih SAYAN açıkladı. 2018 yılında yarışmaya SaltBae ismi ile katılan yarışmacının büyük ödülü kazandığı Siber Yıldız, bu yıl 1 Şubat’ta düzenlenecek ve dereceye girenlere Cumhuriyet Altını hediye edilecek.

Yarışma Nerede Olacak ?

Yarışmaya katılacak olan adaylar burada bulunan web sitesine girecek ve ön kayıt yaptırdıktan sonra açılan test sorularını çözecek. Yarışma başladıktan sonra sorular tüm yarışmacılara açık hale gelecek ve yeni sorular eklenmeye devam edecek.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

Bu yıl 1 Şubat’ta düzenlenecek olan yarışmada, ilk 15 sırayı alanlardan birinci olan yarışmacıya 10, ikinciye 5 ve üçüncüye 3 adet Cumhuriyet Altını hediye edilecek. Aynı zamanda ilk 100’de yer alan yarışmacılara ise Siber Talimhane uygulamasına giriş izni verilecek.

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.