Xiaomi Mi Band 5 İle İlgili Özellikler Çıkmaya Başladı!

Giyilebilir teknolojiler içinde yer alan akıllı saat-bileklik modelleri her geçen gün gelişiyor. İlk akıllı bilekliğini Mi Band adıyla piyasaya 2015 yılında çıkaran Xiaomi izlediği politikalar ile birlikte Mi Band modellerini en çok satan akıllı bileklik modelleri arasına sokmayı başardı. Bununla birlikte Mi Band modellerinde yıldan yıla iyileşmeler yaşanıyor. Geçtiğimiz yıl Haziran 2019 tarihinde tanıtılan Mi Band 4 modelinin ardından şimdi de Mi Band 5 için özellikler çıkmaya başladı.

Xiaomi Mi Band 5

Bir dizi iddialar, hızla piyasaya çıkmaya hazırlanan Mi Band 5 modeline biraz ışık tutuyor. Bazı raporlara göre 1.2 inç boyutunda renkli bir dokunmatik ekran bekleniyor. Bununla birlikte ulusal versiyonda da geçerli olmak üzere bir NFC desteği düşünülüyor.

Mi Band 5 İle NFC Gelişiyor

Mi Band 4, şu an için çok kısıtlı pazarlarda temassız ödeme desteği sağlıyor. Bunun da yalnızca Mi Pay aracılığı ile yapılması mümkün oluyor. İddialara göre yeni model daha geniş bir ödeme altyapısına destek sunacak. Örneğin kişisel bankanız üzerinden bileklik aracılığı ile temassız ödemeler yapabileceksiniz.

Ürünün fiyatı ile ilgili de Çin için 25 dolar fiyat etiketi konuşuluyor. Küresel alanda ise genel olarak biraz daha pahalı olması bekleniyor. Akıllı bileklik geliştiricisi Huami, daha öncesinde de yeni Mi Band üzerinde çalıştığını zaten doğrulamıştı. Yeni modelin ise Haziran 2020 tarihinde pazara sunulmasını bekleyebiliriz.

Diğer yazılarımızdan ilk siz haberdar olmak için instagram hesabımızdan bizi takip etmeyi unutmayın!

Batuhan Gultepe Tarafından Yazıldı

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Bir Cevap Yazın