Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Genel

Wi-Fi 6 İLE %30 DAHA HIZLI İNTERNET İÇİN HAZIR OLUN!

Önümüzde ki dönemlerde Wi-Fi 6 standardını destekleyen cihazlarda bir artış görmeyi bekliyoruz. Geçtiğimiz aylarda Samsung, yeni amiral gemisi modelleri olan Galaxy Note 10 ve Galaxy S10 ile bu yeniliği cihazlarına eklemişti.

Wi-Fi Alliance organizasyonu, Apple ve Samsung gibi şirketlerin cihazlarını resmi olarak daha yüksek kapasiteli IEEE 802.11ax protokolünü destekleyen Wi-Fi Certified 6 programını duyurdu.

Önce ki nesil IEEE 802.11 kablosuz ağlarında olduğu gibi, bu yeni nesilde 2,4GHz ve 5GHz bantlarında çalışacak. Bir önce ki nesilden farklı olarak, birden fazla cihaz bağlantılarında çok daha iyi performans sergileyecek olan bu yeni standart, ayrıca daha hızlı veri transferi ve daha iyi güç verimliliğine sahip olacak. Bu da yeni nesil Wi-Fi 6’nın, Nenesnelerin İnterneti‘ni desteklemek için tasarlandığını gösteriyor.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.
Wi-Fi 6

Ayrıca Samsung Electronics, “Mobil deneyimlerin bir öncüsü olarak, Wi-Fi 6 Sertifikasına sahip ilk firmalardan biri olmanın gururunu yaşıyoruz. Galaxy Note 10 ve Galaxy S10 ile birlikte Wi-Fi 6’yı sadık müşterilerimize sunmaktan heyecan duyuyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Wi-Fi 6’nın bir diğer önemli özelliği ise, ağlar arasında aktarılan verilerin güvenliğini sağlamak için yeni WPA3 standardını desteklemesi. WPA3 ile şifre saldırılarına karşı çok daha yüksek düzeyde güvenliğin sağlandığı vurgulanıyor.

Yeni özellikten yararlanmak için, İphone 11 ve Samsung Galaxy S10 gibi Wi-Fi 6 destekli cihazlara ve yönlendiricilere sahip olmanız gerekir.

Diğer haberlerimize buradan da ulaşabilirsiniz!

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.
Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Oyun

İstila, ilk Türk yapımı hayatta kalma oyunu ile amansız bir mücadeleye giriyoruz. Günümüzün en popüler oyunlarının konusu bildiğiniz üzere hayatta kalmak. İstila ile bizlerde...

Genel

Teknolojinin gelişmesi ile kullanıcıların ihtiyaçları her geçen gün değişiyor ancak uzun süredir değişmeyen yegane ihtiyaç cihazların batarya ömrü. Purdue Üniversitesi araştırma ekibi bataryaların şarj hızı ve...

Otomobil

Projenin planlandığı gibi ilerlediğini, 2019 yılı sonunda bir prototip ortaya çıkaracaklarını belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2022 yılında yerli otomobil i yollarda görebileceğimizi belirtti. Varank,...

Genel

Harita Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen çevrim içi harita uygulaması Atlas artık kullanıma hazır. Türkiye ve Dünya bölgelerini Google maps ve Yandex haritalar gibi gösterebilen...

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.