Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Genel

Wi-Fi 6 İLE %30 DAHA HIZLI İNTERNET İÇİN HAZIR OLUN!

Önümüzde ki dönemlerde Wi-Fi 6 standardını destekleyen cihazlarda bir artış görmeyi bekliyoruz. Geçtiğimiz aylarda Samsung, yeni amiral gemisi modelleri olan Galaxy Note 10 ve Galaxy S10 ile bu yeniliği cihazlarına eklemişti.

Wi-Fi Alliance organizasyonu, Apple ve Samsung gibi şirketlerin cihazlarını resmi olarak daha yüksek kapasiteli IEEE 802.11ax protokolünü destekleyen Wi-Fi Certified 6 programını duyurdu.

Önce ki nesil IEEE 802.11 kablosuz ağlarında olduğu gibi, bu yeni nesilde 2,4GHz ve 5GHz bantlarında çalışacak. Bir önce ki nesilden farklı olarak, birden fazla cihaz bağlantılarında çok daha iyi performans sergileyecek olan bu yeni standart, ayrıca daha hızlı veri transferi ve daha iyi güç verimliliğine sahip olacak. Bu da yeni nesil Wi-Fi 6’nın, Nenesnelerin İnterneti‘ni desteklemek için tasarlandığını gösteriyor.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.
Wi-Fi 6

Ayrıca Samsung Electronics, “Mobil deneyimlerin bir öncüsü olarak, Wi-Fi 6 Sertifikasına sahip ilk firmalardan biri olmanın gururunu yaşıyoruz. Galaxy Note 10 ve Galaxy S10 ile birlikte Wi-Fi 6’yı sadık müşterilerimize sunmaktan heyecan duyuyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Wi-Fi 6’nın bir diğer önemli özelliği ise, ağlar arasında aktarılan verilerin güvenliğini sağlamak için yeni WPA3 standardını desteklemesi. WPA3 ile şifre saldırılarına karşı çok daha yüksek düzeyde güvenliğin sağlandığı vurgulanıyor.

Yeni özellikten yararlanmak için, İphone 11 ve Samsung Galaxy S10 gibi Wi-Fi 6 destekli cihazlara ve yönlendiricilere sahip olmanız gerekir.

Diğer haberlerimize buradan da ulaşabilirsiniz!

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

Bir çok işletim sistemine hakim, yüksek donanım bilgisine sahip ve yazılıma büyük ilgi duyan; 2019 yılı Haziran ayında TECH DERGİ ekibine dahil olan Murat Arık, Atatürk Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Genel

SAN JOSE, ABD UU. – Samsung Electronics Co., Ltd. ve IBM , IBM Cloud ve AI ve Samsung mobil olanaklarının kaynaklarını kullanan yeni bir ortak platform olan Samsung...

Genel

Tüm dünyanın üzerine yoğunlaştığı, her geçen gün aramaların giderek arttığı bir teknoloji var ki Internet Of Things (IoT). Türkçesi; Nesnelerin İnterneti. İnternet, gün geçtikçe...

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.