Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Genel

Ücretsiz Siber Yaz Kampı Başvurular Başladı

Boğaziçi Üniversitesi, Siber Güvenlik Merkezi tarafından düzenlenen BÜSİBER Siber Yaz Kampı başvuruları başladı. Ücretsiz olarak düzenlenen kampa katılabilmek için üniversite öğrencisi olmanız gerekiyor. Son katılım tarihi 10 Haziran olan kampta 24-29 Haziran tarihlerinde eğitim verilecek.

BÜSİBER SİBER YAZ KAMPI 2019

BÜSİBER Siber Yaz Kampı 2019′ a Nasıl Katılabilirim?

Siber yaz kampına katılabilmeniz için üniversite öğrencisi olmanız ve 18 yaşınızı doldurmanız gerekiyor. Lisans ve ön lisans öğrencileri öncelikli olmak şartıyla, açık öğretim ve yüksek lisans öğrencileri de başvuru yapabilir.

Kampa devam zorunluluğunu da dikkate alarak katılacak olan adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanarak katılım başvurularını yapabilirler. Son katılım tarihi 10 Haziran olan etkinliğe katılmaya hak kazanabilmek için 11 Haziran’ da Online sınav gerçekleştirilecektir. Online sınavdan başarılı olanlar için yüz yüze mülakat gerçekleştirilecek ve ardından katılımcı listesi belirlenecektir.

Siber Güvenlik

Siber Yaz Kampı’ nın içeriği nedir?

Kampa katılan katılımcılar, sızma testlerinin temellerini, kullanılan araçların çalışma prensiplerini, web uygulamalarının, sistemlerin ve ağların temellerini adım adım öğrenecekler. Temel eğitimten sonra sektörde kullanılan araçları gerçeğe yakın sistemler üzerinde deneyerek, bu araçların arka planında neler olduğunu özümseyerek öğrenecekler. Böylece bu eğitimi aldıktan sonra kendilerini daha ileriye taşıyacak bir alt yapıya sahip olacaklar.

Neler ücretsiz?

Ücretsiz olarak katılabileceğiniz kampa İstanbul dışından katılacaksanız kontenjan dahilinde üniversitenin kilyos kampüsü yurtlarında ücretsiz konaklama imkanı sağlanacaktır. Katılımcılara kamp süresince üniversitenin yemekhanesinden ücretsiz yemek imkanı sağlanacaktır.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

Kamp sonunda belge verilecek mi?

Kamp sonunda kampa katıldığınıza dair bir katılım sertifikası düzenlenecek ve katılımcılara verilecektir. Eğitimlerin tamamına tüm gün katılmayan katılımcılara sertifika verilmeyecektir.

Eğitime katılan öğrenciler; sızma testlerinin temellerini, kullanılan araçların çalışma prensiplerini, web uygulamalarının, sistemlerin ve ağların temellerini adım adım öğrenecekler. Temel eğitimden sonra sektörde kullanılan araçları gerçeğe yakın sistemler üzerinde deneyerek, bu araçların arka planında neler olduğunu özümseyerek öğrenecekler. Böylece bu eğitimi aldıktan sonra kendilerini daha ileriye taşıyacak bir alt yapıya sahip olacaklar.

BÜSİBER Siber Yaz Kampı hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz ve başvuru yapacağınız bağlantılar:

Kamp Başvuru Adresi
Kamp İçeriği
Siber Küme

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Oyun

İstila, ilk Türk yapımı hayatta kalma oyunu ile amansız bir mücadeleye giriyoruz. Günümüzün en popüler oyunlarının konusu bildiğiniz üzere hayatta kalmak. İstila ile bizlerde...

Genel

Teknolojinin gelişmesi ile kullanıcıların ihtiyaçları her geçen gün değişiyor ancak uzun süredir değişmeyen yegane ihtiyaç cihazların batarya ömrü. Purdue Üniversitesi araştırma ekibi bataryaların şarj hızı ve...

Otomobil

Projenin planlandığı gibi ilerlediğini, 2019 yılı sonunda bir prototip ortaya çıkaracaklarını belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2022 yılında yerli otomobil i yollarda görebileceğimizi belirtti. Varank,...

Genel

Harita Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen çevrim içi harita uygulaması Atlas artık kullanıma hazır. Türkiye ve Dünya bölgelerini Google maps ve Yandex haritalar gibi gösterebilen...

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.