Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Genel

Trendyol: 539 ürüne işlem yaptık!

Corona Virüsün ülkemizde de bir hastada görülmesi ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilmesinin ardından ülkemizde, dezenfektan, steril maske ve diğer ürünlere rağbet arttı aynı zamanda vatandaşlarımız marketlere akın etti. Bu durumu fırsat bilen vicdansızlar ise gerek marketlerde gerek e-ticaret platformlarında ürünleri fahiş fiyatlarda satmaya başladı. Bu duruma Ticaret Bakanlığı müdahale etmeye çalışırken Trendyol’ dan da konu hakkında basın açıklaması geldi. Basın açıklaması şöyle;

“Trendyol olarak platformumuzda on binlerce tedarikçimizin milyonlarca ürününü sizlerle buluşturuyoruz. Serbest piyasa ekonomisinde pazaryeri olarak faaliyet gösteren platformumuzda satıcılar tarafından satışa sunulan ürünlerin fiyatlarını biz belirlemiyor ve müdahale edemiyoruz. Ancak koronavirüs tehdidine karşı ülkemiz kamu otoritelerinin açıklamaları ve yönlendirmeleri ışığında yaşanan bu özel durum nedeniyle sorumluluk alıyoruz.

Trendyol olarak, bu süreçle ilgili ürünlere yönelik haksız fiyatlandırma yapan satıcılara fırsat vermiyoruz. Platformumuzda haksız fiyat oluşumuna sebep olan 539 ürünle ilgili geliştirdiğimiz algoritmamız ve sizlerin desteğiyle gerekli işlemler yapıldı.  

Fiyat kontrollerine ara vermeden devam ediyoruz ve tespit edeceğimiz haksız fiyat oluşumları ile mücadelemizi sürdürüyoruz. Sizler de haksız fiyat oluşumu olduğunu düşündüğünüz ürünleri fiyat.kontrol@trendyol.com e-mail adresine iletmeye devam edebilirsiniz.”

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

Yapılan bu ahlaksızlığa sizlerde sessiz kalmayarak fahiş fiyat artışlarına denk geldiğiniz de basın bülteninde yazan ve Ticaret Bakanlığı iletişim kanallarından şikayetler oluşturmayı unutmayın!

Güzel yarınların kapısını aralayabilmek, ülkece teknolojiyi doğru kullanabilmek adına bu projeyi hayata geçiren ve ayakta tutmaya çalışan kişiyim.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.