Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Genel

Sürpriz Bir Şekilde Xbox Series X Tanıtıldı!

Dünyanın dev şirketlerinde arasında yer alan Microsoft’un, Sony’e rakip oyun konsolu Xbox serisinin son çıkacak konsolu tanıtıldı. İşte Karşınızda Xbox Series X

Xbox 360, Xbox One, One S ve One X gibi oyun konsollarını oyunseverlerin hizmetine sunan Microsoft ilklere de imza atmıştı. One X, 4K görüntü ve 60 FPS hızı sayesinde günümüzün en güçlü oyun konsolu idi. Microsoft şimdi de yeni serisi olan Series X‘in tanıtımı yaptı.

Yeni konsolun tanıtılması aslında bir sürpriz oldu. Microsoft, The Game Awards 2019‘da, Sony’den hızlı davranıp, Xbox Series X’i kamuoyuna sundu. Yeni kutu tasarımı ile Xbox Series X, alışılmışın aksine dikey bir genişlik ile karşımıza çıktı.

İŞTE YENİ KONSOLUN ÖZELLİKLERİ

Konsolda işlemci olarak AMD’nin Zen 2 mimarisi yer alacak. NVMe SSD ile yükleme sürelerini ortadan kaldıracak olan konsol, 8K çözünürlüğüne kadar destek verecek. 8K’nın sadece medya kısmında devreye gireceği bekleniyordu ancak Xbox’ın GameSpot’a verdiği bilgiye göre Spencer bunun oyunlarda da olacağını açıkça belirtiyor.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

120 FPS devrini konsollara kazandıracak olan Xbox’ın yeni nesil konsolu, ışın izleme ve variable refresh rate desteğine de sahip olacak. Variable refresh rate özelliği ise yine AMD FreeSync destekli monitör ve TV’lerde çalışacak.


Raf fiyatının ülkemiz için 3500-4000₺ bandında olması beklenilen cihazın çıkış tarihi ise henüz belli değil.

Diğer haberlerimize hızlı ulaşmak için bizi takip edebilirsiniz!

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.