Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Genel

Space App Etkinliği başladı!

NASA’nın 8 yıldır düzenlediği “Space App” etkinliğinin Ankara’da ,ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu organizasyonunda BTK ev sahipliğinde başladı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu yarışmacı gençlere konuşmalarıyla motivasyonlarına katkıda bulundu. “Burada iki gün boyunca hem ülke hem de dünya çapında dikkati çekecek projeler çıkacak.” ifadelerini kullandı. Karagözoğlu, gençlerin elde edeceği her başarının düşüncelerine ve Türkiye’nin geleceğine yön vereceğini belirterek, “Bizlere düşen görev bu düşünceleri ve fikirleri destekleyerek, yapılacak çalışmaların önünü açmaktır” diye konuştu.

Space App Challenge

NASA tarafından düzenlenen “hackathon” etkinliğiyle, uzayda ilerlemek ve insanlığın geliştirilmesi için yeni fikirler bulmak planlanıyor Bu yıl belirlenen “Dünya okyanusları, uydumuz, uzak ve yakın gezegenler, yıldızlar ve dünyamızdaki yaşam” konularından seçilecek ve projeler yerel jüriler tarafından değerlendirilecek. Dereceye giren gruplar yurt dışı dil okulu, yazılım ödülü, ofis ve telefon hizmeti gibi ödüllerin sahibi olacak. Ayrıca, derece alan projeler NASA’ya gönderilerek dünya genelinde kazananlar belirlenecek. Kazananlar, NASA’nın Kennedy Uzay Merkezi’ndeki roket fırlatmalarına katılma şansı elde edecek.

Merhaba Ben Tolgahan, 20 Yaşında Yönetim Bilişim Sistemleri(MIS) öğrencisiyim. Sanat,Spor ve Teknoloji alanları oldukça ilgimi çekmekte. Önce ki iş tecrübelerimde organizasyon firmalarında çalışma fırsatı bularak çeşitli defileler ve sergilerde yer alma fırsatı buldum. Artık Tech Dergisi ile sizde bu fırsatı bulacaksınız.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Gelecek Teknolojileri

Türkiye, yerli araç sonrasında uzay yolunda da büyük ilerlemeler kaydediyor. Türkiye’nin ilk milli haberleşme uydusunu yapan ve uzaya göndermek için son testlerini gerçekleştiriyor. 400...

Gelecek Teknolojileri

NASA, Ay’a tekrar insanlı sefer düzenlemeyi hedefledi. ARTEMIS görevinde kullanılacak olan yeni nesil astronot giysileri tanıtıldı. NASA tanıtım etkinliğinde “Araç Dışı Hareket Keşif Ünitesi”...

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.