Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Genel

Samsung Galaxy S20 12 GB Ram İle Geliyor!

Samsung tarafından şubat ayında tanıtılacağı düşünülen S serisinin yeni üyeleri S20 ailesinden Galaxy S20 ile ilgili bazı özellikleri belli oldu. Cihaz, tıpkı S20 Ultra ve S20+ gibi 12 GB RAM ile satışa sunulacak.

Samsung S20 ailesinin en uygun modeli olan Samsung Galaxy S20’nin özellikleri ortaya çıktı. 6,2 inçlik bir ekrana sahip olacak olan bu cihazın model numarası ise geçtiğimiz hafta FCC’de ortaya çıkan model numarası ile aynı. (SM-G981U)

Galaxy S20 için teknik özellikler

 Kesin olmamakla beraber, gücünü Snapdragon 865 ya da Exynos 990 işlemcisinden alacak olan Samsung S20, Geekbench sisteminde ortaya çıkan verilere göre 12 GB RAM’e sahip olacak. Ortaya çıkan bu bilgi ile birlikte Samsung Galaxy S20 serisindeki tüm cihazların 12 GB RAM ile geleceği yönündeki iddiaları da doğruluyor.

Cihazın Geekbench puanı, bir üst model olan SM-G986U numaralı Galaxy S20+’a göre doğal olarak bir tık daha düşük. Ancak bu puanların, halen geliştirilen ve satış öncesi cihazlarla elde edildiğini göz önüne alırsak bu puanların çok da kesin olmadığını söyleyebiliriz. Yani cihazlar pazara çıkarken daha da geliştirilmiş ve güçlendirilmiş olacak.

Galaxy S20 Teknik Özellikler

Telefon karşımıza 151,7 x 69,1 x 9,1 mm  boyutlar ile çıkacak. Şu an için cihazın Snapdragon 865 işlemcili modelinin bilgileri ortaya çıktı. Cihazın, Samsung tarafından üretilecek Exynos 990 işlemcisi ile gelmesi de düşünülüyor.

Samsung’un kendi işlemcisi olan Exynos 990 ile Qualcomm Snapdragon işlemcisinin arasındaki fark ise yonga setinde ortaya çıkıyor. Samsung’un kendi işlemcisi olan Exynos’ta 5G modem desteği bulunacak, Snapdragon 865’te ise X55 modem yer alacak. 

Ayrıca Exynos 990, Snapdragon 865, Snapdragon 865+ ve Apple’ın son nesil işlemcisi A13’ün özelliklerine ve farklarında buradan ulaşabilirsiniz.

İşlemci farkları

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Oyun

İstila, ilk Türk yapımı hayatta kalma oyunu ile amansız bir mücadeleye giriyoruz. Günümüzün en popüler oyunlarının konusu bildiğiniz üzere hayatta kalmak. İstila ile bizlerde...

Genel

Teknolojinin gelişmesi ile kullanıcıların ihtiyaçları her geçen gün değişiyor ancak uzun süredir değişmeyen yegane ihtiyaç cihazların batarya ömrü. Purdue Üniversitesi araştırma ekibi bataryaların şarj hızı ve...

Otomobil

Projenin planlandığı gibi ilerlediğini, 2019 yılı sonunda bir prototip ortaya çıkaracaklarını belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2022 yılında yerli otomobil i yollarda görebileceğimizi belirtti. Varank,...

Genel

Harita Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen çevrim içi harita uygulaması Atlas artık kullanıma hazır. Türkiye ve Dünya bölgelerini Google maps ve Yandex haritalar gibi gösterebilen...

Reklam

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.