Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Gelecek Teknolojileri

Microsoft’ tan Yeni Katlanabilir Cihaz Patenti Ortaya Çıktı!

Microsoft

Katlanabilir cihazlar son zamanlarda büyük ilgi konusu.Teknoloji şirketleri, bu tasarım modeli için sıkı bir rekabet içerisindeler.

Ortaya çıkan bir patente göre Microsoft, bir çeşit katlanabilir cihaz üzerinde çalışıyor. Cihazın nasıl görüneceğine dair fikirler veren ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’den bir takım tasarımlar mevcut.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

Yayımlanan bu görsellere bakacak olursak, katlanabilirlik ön planda tutulmuş. Bununla birlikte görsele ve söylentilere göre katlanabilir ekranın tamamı, Windows 10 ile çalışan bir dizüstü bilgisayar olacağı yönünde.

Tasarımsal olarak alt kısım yüksek ihtimalle hem dokunmatik bir klavye hemde isteğe göre farklı işlevlerde kullanılabilecek ve her şeye dönüşebileceğini varsaydığımız bir ekrandan oluşacak.

Dış İskelet Menteşesi
Dış İskelet Menteşesi

Ayrıca patente göre ekranın katlanabilen bölümü “Dış İskelet Menteşesi” olarak adlandırılan iki menteşe mekanizmasından oluşuyor. Microsoft, bu özel menteşe mekanizmalarını kullanarak, katlanabilir ekranın dönüşleri boyunca, ekranı nötr bir ortamda tutmanın teknik problemini çözeceğinden emin görünüyor.

Bunların yanı sıra ortaya çıkan patentte, potansiyel kullanımlar hakkında çok fazla ayrıntıya girilmiyor. Ancak işlemciler ve depolama gibi dizüstü bilgisayar bileşenlerinden ayrıca bahsediliyor.

Microsoft’un en az on yıldır cihazları katlamayı düşündüğünü biliyoruz. Dolayısıyla ortaya çıkan bu patent, rakip üreticilere ve kullanıcılara sürpriz olmadı. Microsoft’a ait ortaya çıkan önceki patentlerde olduğu gibi bu patentin de mutlaka gerçek bir ürüne dönüşmesi beklenmiyor. Ancak Microsoft’un bu tasarım modelini yakından takip ettiği ve bir takım planlar yaptığı aşikar.

Diğer haberlerimize buradan da ulaşabilirsiniz!

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.
Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Oyun

İstila, ilk Türk yapımı hayatta kalma oyunu ile amansız bir mücadeleye giriyoruz. Günümüzün en popüler oyunlarının konusu bildiğiniz üzere hayatta kalmak. İstila ile bizlerde...

Genel

Teknolojinin gelişmesi ile kullanıcıların ihtiyaçları her geçen gün değişiyor ancak uzun süredir değişmeyen yegane ihtiyaç cihazların batarya ömrü. Purdue Üniversitesi araştırma ekibi bataryaların şarj hızı ve...

Otomobil

Projenin planlandığı gibi ilerlediğini, 2019 yılı sonunda bir prototip ortaya çıkaracaklarını belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2022 yılında yerli otomobil i yollarda görebileceğimizi belirtti. Varank,...

Genel

Harita Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen çevrim içi harita uygulaması Atlas artık kullanıma hazır. Türkiye ve Dünya bölgelerini Google maps ve Yandex haritalar gibi gösterebilen...

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.