Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Genel

Microsoft Akıllı Kumaş Pazarına da Giriyor!

Bill Gates tarafından kurulan dünyanın dev yazılım şirketi Microsoft, rakipler Google, Apple ve Samsung gibi akıllı kumaş pazarına girmeye hazırlanıyor.

Şirketin geçtiğimiz günlerde akıllı kumaş pazarına girme hazırlığında olduğunu ve akıllı kumaş patenti aldığını belirtilmişti.

Sektörün önümüzdeki yıllar içinde gelişip büyüyeceğini planlayan ve bu yönde yatırım yapan dev şirketler arasına Microsoft da bu patent ile dahil oldu.

Microsoft Akıllı Kumaş Patenti

Microsoft İle Akıllı Kumaş Sektörde Gelişecek!

Gelecek teknolojileri arasında kullanım alanının yaygınlaşması beklenliyor. Akıllı kumaş pazarının araştırma, geliştirme aşamaları devam ederken Microsoft da bu araştırma, geliştirmeye dahil oldu. Microsoft aldığı bu patent ile sektörde ilerlemek ve rakiplerinin önüne geçmek istiyor. Rakiplerinin izinden giden Microsoft’un, ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından yayınlanan bir patentinde “Elektronik İşlevsel İplik” olarak adlandırılan bir teknoloji üzerinde çalıştığı görülüyor.

Kısacası Microsoft, ilk aşamada bilgisayar tabanlı bir modern kumaş üzerinde çalışıyor. Üzerinde tişört, eldiven gibi giyilebilir teknolojik ürünlerin olması da patentin akıllı kumaş yönünü gösteriyor. Bazı kaynaklara göre akıllı kumaşların spor, fitness, sağlık, otomotiv, güvenlik, moda, eğlence ve askeri endüstri de dahil olmak üzere birçok alanda kullanılacağı belirtiliyor.

akıllı kumaş

Microsoft‘un şimdilik kağıt üzerinde patentini aldığı akıllı kumaşların ileride hayata geçirileceği veya nerede, nasıl kullanılacağı merak konusu.

Diğer haberlerimize daha hızlı ulaşmak için bizi takip etmeyi unutmayın!

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Oyun

İstila, ilk Türk yapımı hayatta kalma oyunu ile amansız bir mücadeleye giriyoruz. Günümüzün en popüler oyunlarının konusu bildiğiniz üzere hayatta kalmak. İstila ile bizlerde...

Genel

Teknolojinin gelişmesi ile kullanıcıların ihtiyaçları her geçen gün değişiyor ancak uzun süredir değişmeyen yegane ihtiyaç cihazların batarya ömrü. Purdue Üniversitesi araştırma ekibi bataryaların şarj hızı ve...

Otomobil

Projenin planlandığı gibi ilerlediğini, 2019 yılı sonunda bir prototip ortaya çıkaracaklarını belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2022 yılında yerli otomobil i yollarda görebileceğimizi belirtti. Varank,...

Genel

Harita Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen çevrim içi harita uygulaması Atlas artık kullanıma hazır. Türkiye ve Dünya bölgelerini Google maps ve Yandex haritalar gibi gösterebilen...

Reklam

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.