Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Genel

Microsoft Akıllı Kumaş Pazarına da Giriyor!

Bill Gates tarafından kurulan dünyanın dev yazılım şirketi Microsoft, rakipler Google, Apple ve Samsung gibi akıllı kumaş pazarına girmeye hazırlanıyor.

Şirketin geçtiğimiz günlerde akıllı kumaş pazarına girme hazırlığında olduğunu ve akıllı kumaş patenti aldığını belirtilmişti.

Sektörün önümüzdeki yıllar içinde gelişip büyüyeceğini planlayan ve bu yönde yatırım yapan dev şirketler arasına Microsoft da bu patent ile dahil oldu.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.
Microsoft Akıllı Kumaş Patenti

Microsoft İle Akıllı Kumaş Sektörde Gelişecek!

Gelecek teknolojileri arasında kullanım alanının yaygınlaşması beklenliyor. Akıllı kumaş pazarının araştırma, geliştirme aşamaları devam ederken Microsoft da bu araştırma, geliştirmeye dahil oldu. Microsoft aldığı bu patent ile sektörde ilerlemek ve rakiplerinin önüne geçmek istiyor. Rakiplerinin izinden giden Microsoft’un, ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından yayınlanan bir patentinde “Elektronik İşlevsel İplik” olarak adlandırılan bir teknoloji üzerinde çalıştığı görülüyor.

Kısacası Microsoft, ilk aşamada bilgisayar tabanlı bir modern kumaş üzerinde çalışıyor. Üzerinde tişört, eldiven gibi giyilebilir teknolojik ürünlerin olması da patentin akıllı kumaş yönünü gösteriyor. Bazı kaynaklara göre akıllı kumaşların spor, fitness, sağlık, otomotiv, güvenlik, moda, eğlence ve askeri endüstri de dahil olmak üzere birçok alanda kullanılacağı belirtiliyor.

akıllı kumaş

Microsoft‘un şimdilik kağıt üzerinde patentini aldığı akıllı kumaşların ileride hayata geçirileceği veya nerede, nasıl kullanılacağı merak konusu.

Diğer haberlerimize daha hızlı ulaşmak için bizi takip etmeyi unutmayın!

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız Oturum aç

Bir cevap bırakın

Benzer İçerikler

Genel

Microsoft, geçtiğimiz yıl çift ekranlı Surface Duo ve Surface Neo‘yu tanıtmıştı. Şirket bugün Surface Duo için bir önizleme SDK’sı yayınladı. Yayınlanan bu SDK ile...

Gelecek Teknolojileri

New York’ta gerçekleşen büyük Ekim ayı etkinliğinde çok fazla rivayet edilen hatta bununla ilgili ortaya çıkan patentlerden sonra çift ekranlı dizüstü bilgisayar olan Microsoft...

Gelecek Teknolojileri

Microsoft Katlanabilir cihazlar son zamanlarda büyük ilgi konusu.Teknoloji şirketleri, bu tasarım modeli için sıkı bir rekabet içerisindeler. Ortaya çıkan bir patente göre Microsoft, bir...

Oyun

Günümüz teknolojisi ile hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerde son zamanlarda baya popüler hale gelen Minecraft bu sefer karşımıza farklı bir yenilikle geliyor. Hatırlarsanız 2015...

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.