KADES, ne yazık ki son yıllarda giderek artan, kadın ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri biraz olsun engellenebilmesi adına kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulamadır.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve acil durumlarda ilk akla gelecek acil müdahale uygulamasıdır. Son yıllarda giderek artan kadına şiddet olaylarının önüne geçebilmek ve kadınlara yardım edebilmek amacıyla geliştirilmiş. Eşinden veya bir başkasından şiddet gören ya da şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınlar, akıllı telefonları üzerinden yapacakları ihbarla hız bir şekilde bu iş için kurulan Kadın Acil Destek İhbar Sistemi’ ne ulaşabiliyorlar.

KADES Nasıl Kullanılır?

Kades
  1. Google Play Store ve Apple Store uygulama mağazasından “Kadın Destek Uygulaması (KADES)” uygulamasını cihazınıza indirin.
  2. Uygulamayı açarak, T.C. Kimlik numaranızı, Adınızı, Soyadınızı, Doğum Yılınızı, Cep Telefonu numaranızı uygulamaya giriniz, Uygulama Kullanım Şartlarını okuduktan sonra “Okudum, Kabul Ediyorum.” kutucuğunu işaretleyerek DOĞRULA butonuna tıklayın.
  3. Bu aşamada bilgileriniz Emniyet Genel Müdürlüğü sunucularında kontrol edildikten sonra EGM sunucularından telefonunuza onay SMS i gelecektir. Gelen onay kodunu uygulama üzerinde bulunan kutucuğa yazarak ileri butonuna tıklayarak uygulamayı kullanılabilir duruma getirin.
  4. Akıllı Telefonunuzun konum bilgisini açarak, herhangi bir acil durumda “Yardım İste” butonuna basın.
  5. Yardım Talebiniz bir tuşla 155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezine ulaşıp, cihaz üzerinden alınan konum bilgisi üzerinden çağrının yapıldığı olay yerine en yakın ekip veya devriyenin sevk edilerek olaya müdahalesi sağlanacaktır.

Temenni ediyoruz ki, hiç bir kadın bu uygulamayı kullanmak zorunda kalmaz.

Uygulamaya daha hızlı ulaşmak isterseniz sizler için aşağıya bırakıyoruz.

KADES
KADES
Price: To be announced
The app was not found in the store. 🙁

Emniyet Genel Müdürlüğü Web Sitesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz