Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Genel

iPhone X Üretimden Kaldırılıyor!

2017’nin son çeyreğinde piyasaya sunulan ve Apple‘a hareket kazandıran iPhone X modelinin yakın zamanda üretimi durdurulması planlanıyor. Satış raporlarından pekte memnun kalmayan Apple, kullanıcıların bu modele olan ilgisizliği anlamış ve iPhone 5C‘den sonra üretimi durduracağı 2.cihaz olarak belirtmiş.

Bu durumu, Apple ile ilgili öngörümde bulunan KGI Securities’in analisti Ming-Chi Kuo anlatmış. 10.yıla özel beklentinin daha fazla olduğunu belirten ve bu cihaz beklentilerin bir tık altında kaldığını söyleyen Ming-Chi Kuo, yaz ortalarında bu cihazında üretiminin duracağını iddia ediyor.

Bu sene Apple, iPhone 9‘mu çıkarır yoksa iPhone 11‘mi bilinmiyor ama, yeni amiral gemiyi çıkarmadan önce iPhone X‘in üretimine son verilecek.

Üretimin durdurulması asıl satış raporlarını Çin’e göre ve Çin’de ki büyük ekranlı telefonlara olan ilginin bilinmesinden dolayı, Çin Pazarı’nda bile ilgi göremeyen Apple, kullanıcılarının siyah çentiğin dikkat çektiğini ve kötü gözükmesinden muzdarip.

Bu durumlardan dolayı Apple’in iPhone 8 ve 8 Plus modeli tercih ediliyor.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

Bazı araştırma şirketleri ise iPhone X‘e olan bu ilginin diğer tüm modellerine karşın en düşük seviyeye gerilediğini söylüyor.

Yabancı haber kaynakları ise Apple’ın yeniden satışı canlı tutmak adına iPhone X’in tasarımında değişikliğe gideceği yönünde.

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Genel

Telefonu düşürüp ekranı kırma korkuları rafa kalkıyor LG’nin 2020 K Serisi’nde yer alan LG K61, performans ve üst düzey dayanıklılığı bir arada, bütçe dostu...

Genel

Son yıllarda adını Fortnite ile duyurmuş, kısa zamanda Steam’in en büyük rakibi haline gelmiş Epic Games Store, bahar indirimlerine başladı. Her hafta, her ay...

Genel

Dünyanın sayılı üretici markalarından olan ADATA, yüksek performanslı DRAM modülü, NAND Flash depolama birimleri ve mobil aksesuar ürünleri üretiyor. Aynı zamanda ADATA Technology, XPG...

Genel

Yıllardır CES sahnesine uzak olmayı tercih eden Apple, bu yıl CES 2020 fuarında HomeKit uygulaması ile yer alacak. Apple bu yıl fuarda akıllı ev...

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.