Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Genel

iPhone X Üretimden Kaldırılıyor!

2017’nin son çeyreğinde piyasaya sunulan ve Apple‘a hareket kazandıran iPhone X modelinin yakın zamanda üretimi durdurulması planlanıyor. Satış raporlarından pekte memnun kalmayan Apple, kullanıcıların bu modele olan ilgisizliği anlamış ve iPhone 5C‘den sonra üretimi durduracağı 2.cihaz olarak belirtmiş.

Bu durumu, Apple ile ilgili öngörümde bulunan KGI Securities’in analisti Ming-Chi Kuo anlatmış. 10.yıla özel beklentinin daha fazla olduğunu belirten ve bu cihaz beklentilerin bir tık altında kaldığını söyleyen Ming-Chi Kuo, yaz ortalarında bu cihazında üretiminin duracağını iddia ediyor.

Bu sene Apple, iPhone 9‘mu çıkarır yoksa iPhone 11‘mi bilinmiyor ama, yeni amiral gemiyi çıkarmadan önce iPhone X‘in üretimine son verilecek.

Üretimin durdurulması asıl satış raporlarını Çin’e göre ve Çin’de ki büyük ekranlı telefonlara olan ilginin bilinmesinden dolayı, Çin Pazarı’nda bile ilgi göremeyen Apple, kullanıcılarının siyah çentiğin dikkat çektiğini ve kötü gözükmesinden muzdarip.

Bu durumlardan dolayı Apple’in iPhone 8 ve 8 Plus modeli tercih ediliyor.

Bazı araştırma şirketleri ise iPhone X‘e olan bu ilginin diğer tüm modellerine karşın en düşük seviyeye gerilediğini söylüyor.

Yabancı haber kaynakları ise Apple’ın yeniden satışı canlı tutmak adına iPhone X’in tasarımında değişikliğe gideceği yönünde.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Oyun

İstila, ilk Türk yapımı hayatta kalma oyunu ile amansız bir mücadeleye giriyoruz. Günümüzün en popüler oyunlarının konusu bildiğiniz üzere hayatta kalmak. İstila ile bizlerde...

Genel

Teknolojinin gelişmesi ile kullanıcıların ihtiyaçları her geçen gün değişiyor ancak uzun süredir değişmeyen yegane ihtiyaç cihazların batarya ömrü. Purdue Üniversitesi araştırma ekibi bataryaların şarj hızı ve...

Otomobil

Projenin planlandığı gibi ilerlediğini, 2019 yılı sonunda bir prototip ortaya çıkaracaklarını belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2022 yılında yerli otomobil i yollarda görebileceğimizi belirtti. Varank,...

Genel

Harita Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen çevrim içi harita uygulaması Atlas artık kullanıma hazır. Türkiye ve Dünya bölgelerini Google maps ve Yandex haritalar gibi gösterebilen...

Reklam

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.