Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Genel

iPhone SE 2’nin Bilgileri Sızdırıldı!

Digitimes Research yetkilisi Luke Lin’e göre iPhone SE 2’nin bu yıl Mayıs ya da Haziran ayında tanıtılacağını söyledi.

Apple, iPhone 6 modelinden sonra ara model olarak iPhone 5S’i andıran bir telefon piyasaya sunmuştu. iPhone SE adlı bu telefonun birçok kullanıcı tarafından beğenilmesi ve Apple’in pazarını biraz canlandırmak istemesinden dolayı iPhone SE 2 modeli çıkacak.

Apple, çıkardığı pahalı telefonların yanı sıra güncel ve ucuz bir telefon almak isteyen kullanıcılarına özel çıkardığı iPhone SE serisinin 2.telefonu da bu yıl çıkacak. iPhone 5 görünümünü andıran ve bu tasarımı sevenlere özel, küçük ekranlı bir cihaz olan iPhone SE, çıkacak olan 2.modele tasarım açısından pek benzemeyecek.

iPhone X modelinde gördüğümüz glassback tasarımı da iPhone SE 2’nin arka kapağında olacak. Bu cam arka kapak olması da tıpkı iPhone X’de olduğu gibi, cam doğrudan bataryaya temas ederek kablosuz şarj özelliği sunacak. Ekranın OLED yada LCD olacağı pek kesin olmasa da kesin olarak 3D Touch özelliği bu telefonda yer almayacak.

2017’nin son zamanlarında bu telefonun 2018’in ilk aylarında çıkacağı söylenmişti. Ancak bu duruma ithafen Digitimes Research yetkilisi Luke Lin “Apple, bu telefonunun üretimine yılın 2.çeyreğinde başlayacak. Mayıs ya da Haziran ayında ise tanıtımı yayınlar.” dedi.

Yeni telefonla ilgili teknik bilgilere kesin sahip olmamakla birlikte geçen yıl ki söylentilere göre 3264128 GB hafızaya sahip olacak. Telefonda 5″ ekran, 2 GB Ram ve A101 Fusion yer alacak.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

Ek olarak, Apple geçen yıl açıkladığı AirPower cihazında iPhone, EarPods ve AppleWatch’da şarj olacak. Bu cihazın tanımı da yeni lansmanda iPhone SE 2 ile tanıtılmasını merakla bekliyoruz.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Oyun

İstila, ilk Türk yapımı hayatta kalma oyunu ile amansız bir mücadeleye giriyoruz. Günümüzün en popüler oyunlarının konusu bildiğiniz üzere hayatta kalmak. İstila ile bizlerde...

Genel

Teknolojinin gelişmesi ile kullanıcıların ihtiyaçları her geçen gün değişiyor ancak uzun süredir değişmeyen yegane ihtiyaç cihazların batarya ömrü. Purdue Üniversitesi araştırma ekibi bataryaların şarj hızı ve...

Otomobil

Projenin planlandığı gibi ilerlediğini, 2019 yılı sonunda bir prototip ortaya çıkaracaklarını belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2022 yılında yerli otomobil i yollarda görebileceğimizi belirtti. Varank,...

Genel

Harita Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen çevrim içi harita uygulaması Atlas artık kullanıma hazır. Türkiye ve Dünya bölgelerini Google maps ve Yandex haritalar gibi gösterebilen...

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.