Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Genel

İOS 13 ‘ÜN EN İYİ BEŞ ÖZELLİĞİ!

İOS 13

Apple, 19 Eylül Perşembe günü, İOS işletim sisteminin en yeni sürümü olan iOS 13’ü piyasaya sürecek.

Sizler için yeni İOS sürümünün en iyi ve işlevsel beş özelliğine değindik.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

1 BİLİNMEYEN ARAMALARI DURDURUN

Gün içerisinde çok fazla spam aramalarına maruz kalıyorsanız, bu yeni özellik ile gereksiz aramaların önüne geçebileceksiniz. İOS 13 ile kişilerinizde bulunmayan kullanıcılardan gelen aramalar, sizi rahatsız edemeyecek.

Bu özelliği etkinleştirmek için Ayarlar>Telefon> Çağrı Susturma ve Engellenen Kişiler bölümünden Bilinmeyen Arayanları Sustur seçeneğine tıklayarak, iPhone’da bilinmeyen numaraları sessize alabilirsiniz.

2 QuickPath

QuickPath

SwiftKey gibi üçüncü taraf uygulamalarında uzun zamandır var olan bu özellik, İOS 13 güncellemesi ile birlikte İphone kullanıcıları, standart klavye üzerinde kaydırarak yazı yazabilme özelliğine sahip olacaklar.

3 DENETİM MERKEZİ WI-FI VE BLUETOOTH

Denetim Merkezi

iOS 13, artık Wi-Fi ve Bluetooth ayarlarına Denetim Merkezi içerisinden hızlı bir şekilde erişebilmenizi sağlıyor. Ayarlar’ı açmak zorunda kalmadan mevcut ağlara veya cihazlara bağlanmak için Denetim Merkerkezi’nden Wi-Fi veya Bluetooth simgelerine uzun süre basarak gerekli menüye ulaşabilirsiniz.

4 KARANLIK MOD

Karanlık mod, Mac’te zaten gördüğümüz bir özellik ve Twitter gibi bazı uygulamalar da buna sahip. Yeni İOS ile tüm sistem arayüzünü karanlık mod ile kullanmak mümkün.

Bu özelliği açmak için Denetim Merkezi’nden Parlaklık bölümüne basılı tutup Karanlık Mod simgesine dokunmanız yeterli. Otomatik zamanlama ile belirlediğiniz zaman aralığında karanlık temanın otomatik olarak kullanılması da mümkün. Bunun için Ayarlar>Ekran ve Parlaklık bölümünden Otomatik kısmını aktif hale getirmeniz yeterli.

5 FIND MY

Fınd My

Apple, yeni Find My uygulaması ile Find My Friends ve Find My Phone hizmetlerini birleştirdi. Bu yeni uygulama, İOS ve MacOS işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. Bununla beraber kullanıcıların, onay veren arkadaşlarını ve kendi cihazlarını İnternet olmadan bile bulabilmesini sağlıyor.

Diğer haberlerimize buradan da ulaşabilirsiniz!

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.
Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Oyun

İstila, ilk Türk yapımı hayatta kalma oyunu ile amansız bir mücadeleye giriyoruz. Günümüzün en popüler oyunlarının konusu bildiğiniz üzere hayatta kalmak. İstila ile bizlerde...

Genel

Teknolojinin gelişmesi ile kullanıcıların ihtiyaçları her geçen gün değişiyor ancak uzun süredir değişmeyen yegane ihtiyaç cihazların batarya ömrü. Purdue Üniversitesi araştırma ekibi bataryaların şarj hızı ve...

Otomobil

Projenin planlandığı gibi ilerlediğini, 2019 yılı sonunda bir prototip ortaya çıkaracaklarını belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2022 yılında yerli otomobil i yollarda görebileceğimizi belirtti. Varank,...

Genel

Harita Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen çevrim içi harita uygulaması Atlas artık kullanıma hazır. Türkiye ve Dünya bölgelerini Google maps ve Yandex haritalar gibi gösterebilen...

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.