Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Genel

iOS 12’nin Konsept Tasarımı!

iOS 11, çok farklı ve kolay arayüz ile karşımıza çıkmıştı. Şimdi de iOS 12 konsepti tasarlayan Ascending News’e göre bu tasarımlar kullanılsa, iOS kullanıcıları çok beğenecek. 

Ascending News’in hazırladığı iOS 12 konsepti basit arayüz ile karşımıza çıkıyor. Aynı şekilde kilit ekranı ve gruplandırılmış bildirimler  telefonun locked home kısmında yer alıyor. Kilit ekranında yer alan bu bildirimler hem kolaylık sağlıyor hem de şık bir  tasarım ortaya çıkarıyor.

Bu gruplandırılmış bildirim kısmı ise kilit ekranında, örneğin Whatsapp‘dan gelen mesajların hepsini ayrı ayrı göstermek yerine tek bir bildirimde topluyor.

Aynı şekilde, güncellemeler, etkinlikler ve alarm gibi birçok telefon içi özellikte bu grupta yer alıyor.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

Bu konseptin bir güzel yanı ise telefonu emanet ettiğiniz zaman Misafir Modu adı altında, telefonunuza bakmak isteyen kişilere bu mod fotoğraf veya mesajlarınızı göstermiyor. Bu modu kullandığınız zaman da bazı uygulamalara erişim engelleniyor.

Bunların yanı sıra telefonun batarya ömrünü uzatmak için piksel ve arayüz dolaşımında ekranın parlaklığını ve siyah geçişlerini etkiliyor. Yani dilediğiniz zaman gece moduna alıp siyah-beyaz bir görünüm alabiliyorsunuz. Her zaman aktif ekran özelliği de mevcut. Bu modu açtığınız takdirde ekrana dokunulduğu anda istediğiniz bilgilere kolayca ulaşıyorsunuz.

Çoğu açıdan basit ve şık tasarlanmış bu konsept, yurtdışında çoğu kullanıcının beğenisini almış ve iyi-kötü eleştirilmiş. Apple bu eleştirileri dikkate alıp yeni telefonlarında, beğenilen “iOS 12” konseptlerinden birini kullanırsa daha çok satış yapacak gibi görünüyor.

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Genel

Son yıllarda adını Fortnite ile duyurmuş, kısa zamanda Steam’in en büyük rakibi haline gelmiş Epic Games Store, bahar indirimlerine başladı. Her hafta, her ay...

Genel

Dünyanın sayılı üretici markalarından olan ADATA, yüksek performanslı DRAM modülü, NAND Flash depolama birimleri ve mobil aksesuar ürünleri üretiyor. Aynı zamanda ADATA Technology, XPG...

Genel

Yıllardır CES sahnesine uzak olmayı tercih eden Apple, bu yıl CES 2020 fuarında HomeKit uygulaması ile yer alacak. Apple bu yıl fuarda akıllı ev...

Genel

Teknoloji devi Apple’ın iPhone 9 yerine çıkaracağı yeni cihazı SE 2’nin görselleri sızdırıldı. Uzun zamandır Apple‘ın, iPhone SE‘nin yenilenmiş versiyonunu çıkaracağı iddia edilen haberler...

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.