Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Genel

iOS 12’nin Konsept Tasarımı!

iOS 11, çok farklı ve kolay arayüz ile karşımıza çıkmıştı. Şimdi de iOS 12 konsepti tasarlayan Ascending News’e göre bu tasarımlar kullanılsa, iOS kullanıcıları çok beğenecek. 

Ascending News’in hazırladığı iOS 12 konsepti basit arayüz ile karşımıza çıkıyor. Aynı şekilde kilit ekranı ve gruplandırılmış bildirimler  telefonun locked home kısmında yer alıyor. Kilit ekranında yer alan bu bildirimler hem kolaylık sağlıyor hem de şık bir  tasarım ortaya çıkarıyor.

Bu gruplandırılmış bildirim kısmı ise kilit ekranında, örneğin Whatsapp‘dan gelen mesajların hepsini ayrı ayrı göstermek yerine tek bir bildirimde topluyor.

Aynı şekilde, güncellemeler, etkinlikler ve alarm gibi birçok telefon içi özellikte bu grupta yer alıyor.

Bu konseptin bir güzel yanı ise telefonu emanet ettiğiniz zaman Misafir Modu adı altında, telefonunuza bakmak isteyen kişilere bu mod fotoğraf veya mesajlarınızı göstermiyor. Bu modu kullandığınız zaman da bazı uygulamalara erişim engelleniyor.

Bunların yanı sıra telefonun batarya ömrünü uzatmak için piksel ve arayüz dolaşımında ekranın parlaklığını ve siyah geçişlerini etkiliyor. Yani dilediğiniz zaman gece moduna alıp siyah-beyaz bir görünüm alabiliyorsunuz. Her zaman aktif ekran özelliği de mevcut. Bu modu açtığınız takdirde ekrana dokunulduğu anda istediğiniz bilgilere kolayca ulaşıyorsunuz.

Çoğu açıdan basit ve şık tasarlanmış bu konsept, yurtdışında çoğu kullanıcının beğenisini almış ve iyi-kötü eleştirilmiş. Apple bu eleştirileri dikkate alıp yeni telefonlarında, beğenilen “iOS 12” konseptlerinden birini kullanırsa daha çok satış yapacak gibi görünüyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Oyun

İstila, ilk Türk yapımı hayatta kalma oyunu ile amansız bir mücadeleye giriyoruz. Günümüzün en popüler oyunlarının konusu bildiğiniz üzere hayatta kalmak. İstila ile bizlerde...

Genel

Teknolojinin gelişmesi ile kullanıcıların ihtiyaçları her geçen gün değişiyor ancak uzun süredir değişmeyen yegane ihtiyaç cihazların batarya ömrü. Purdue Üniversitesi araştırma ekibi bataryaların şarj hızı ve...

Otomobil

Projenin planlandığı gibi ilerlediğini, 2019 yılı sonunda bir prototip ortaya çıkaracaklarını belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2022 yılında yerli otomobil i yollarda görebileceğimizi belirtti. Varank,...

Genel

Harita Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen çevrim içi harita uygulaması Atlas artık kullanıma hazır. Türkiye ve Dünya bölgelerini Google maps ve Yandex haritalar gibi gösterebilen...

Reklam

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.