Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Genel

Grand Theft Auto Online Ban Sorunu, Nedeni ve Çözümü

Yaklaşık olarak 4 ay önce aldığım GTA 5 PC versiyonunu 22 Ocak Cuma günü kişisel bilgisyarıma kurdum ve yaklaşık 3 saat sonra ban yedim. Bunu gördüğümde yoğun bir araştırmaya girdim ve ban yememin nedenini buldum.
Daha önce birçok oyununu oynamış olduğum Rockstar Games 14 Nisan’da PC için çıkardığı GTA 5’i eylül ayında aldım fakat o dönemde bilgisyararımın gücünün yetersiz kaldığı ve mağlum AKN yüzünden oyunu rafa kaldırmak zorunda kaldım. En son sömestr tatili bahanesiyle elime güçlü bir bilgisayar geçti ve zor da olsa RGSC üzerinden GTA 5’i indirebildim. Yaklaşık 2 – 2.5 saatlik bir bekleyişten sonra GTA 5’i açtım. Oynamaya başladım görevlerden bir süre sonra canım sıkıldı ve modlara yöneldim. Bir taşıt modu kurdum fakat bunları daha rahat inceleyebilmek için Simple Native Trainer isimli trainer’ı indirdim ve oyuna kurdum. İnternette gezinirken daha kapsamlı bir trainer gördüm ve bunu da kurdum oyuna. Ardından oyuna girdim ve online’ı açtım. Yaklaşık 1 saat kadar GTA Online oynadıktan sonra oyunu kapattım. Bir süre sonra oyunu tekrar açıp online’a girmeye çalıştığımda şu yazı ile karşılaştım.
12540593_1546805832300112_3267192784574575267_n
 
 
Uzun bir araştırma içine girdim bazı yayıncılari oyuncular vs iletişime geçip yardım istedim fakat tatmin edici bir cevap bulamadım. En sonunda Rockstar Games’in GTA 5 için olan serverlarının diğer oyun serverlarından daha pasif olduğu ve bu şekilde modların oyuna eklenmesi durumunda serverların bunları kaldıramayacağını ve yetkililerin sizi illegal bir iş yaptığınızdan dolayı banlayabileceğini söyleyen bir makale okudum. Bunu okuduktan sonra arkadaşımla birlikte farklı bir GTA 5 oyununda çözümü denedik ve başardık. Ban yiyenler için olam çözüm kısaca; Ban yemeden önce herhangi yaptığınız bir mod veya buna benzer birşey var ise öncelikle bunu kaldırmak ve ban süreniz bitince tekrar oyuna girip denemektir.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.