Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Genel

Google Haritalar, Artık Elektrikli Araçlar İçin Fiş Tipine Göre İstasyon Arayabiliyor!

Eğer hiç elektrikli otomobil sahibi olmadıysanız, muhtemelen üreticiler tarafından kullanılan çoklu şarj konektörlerinin farklı olduğunu da bilmiyor olabilirsiniz. Örneğin, Nissan araçları CHAdeMO kullanırken BMW ve VW CCS‘yi kullanıyor. Gündemden düşmeyen Tesla ise kendi tescilli konektörünü kullanmakta. Hal böyle olunca araç sahipleri mevcut istasyonun araçlarına uygun olup olmadığını bilemeyebilir. Google Haritalar sayesinde bu durum son bulabilir.

Google, Haritalar uygulamasında mevcut istasyonları gösteren arama özelliğini bu yıl başında eklemişti. Artık yeni filtreleme özelliğiyle beraber mevcut şarj istasyonlarında ne tür fişlerin bulunduğunu da görebileceksiniz.

Yeni özellikle beraber şarj istasyonlarını ararken, filtre çubuğunda yeni bir açılır pencere bizi karşılıyor. Burada, Google Haritalar‘a hangi fişleri aramak istediğinizi ( örneğin, otomobilinizde mevcut olan fişler) seçerek eşleşen sonuçlara ulaşmanız sağlanıyor.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

Ayrıca, önceden yapılan tercihlerin uygulama ayarlarında bulunan “Elektrikli araç ayarları” seçeneğinden değiştirmeniz de mümkün.

PlugShare gibi birçok uygulama bu özelliği uzun zamandır elektrikli otomobil sahiplerine sunuyordu. Google Haritalar‘ın da bu çok önemli özelliği eklediğini görmek harika.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

Bir çok işletim sistemine hakim, yüksek donanım bilgisine sahip ve yazılıma büyük ilgi duyan; 2019 yılı Haziran ayında TECH DERGİ ekibine dahil olan Murat Arık, Atatürk Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Genel

Google‘ın güvenlik uzmanları tarafından, Apple’ın internet tarayıcısı olan Safari’de 5 güvenlik açığı keşfedildi. Apple Safari üzerindeki söz konusu bu 5 güvenlik açığı milyonlarca kullanıcının...

Gelecek Teknolojileri

Google’ın yeni aracı, şehirlerin gerçekte ne kadar kirli olduğunu ölçecek… Google, şehir planlamacılarına seçili şehirlerin karbon ayak izi hakkında bilgilendirilmiş veriler sağlayan ücretsiz bir...

Genel

Geçtiğimiz aylarda ABD ile sıkıntılı durumlar yaşayan Huawei markası, birçok ABD menşeli marka ile sözleşmesini feshetmek durumunda kaldı. Bununla birlikte şirket, kendi bünyesini oluşturmaya...

Mobil

Fuchsia Google’ın uzun zamandır yeni işletim sistemi üzerinde bir takım çalışmalar yaptığı biliniyordu. İlk olarak 2016 yılının Ağustos ayında ortaya çıkan “FuchsiaOS” adı verilen...

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.