Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

FreeBuds3

Genel

HUAWEİ Free Buds 3 Kablosuz Kulaklık Bu Ay içerisinde Türkiye’de!

AirPods’un yeni rakibi olan Huawei Free Buds 3, IFA 2019 teknoloji fuarında Huawei tarafından duyurulmuştu. Donanım bazında Kirin A1 yongasından gücünü alan bu yeni akıllı kablosuz kulaklık ile Huawei, birinci sınıf ses pazarına girmiş oldu.

Özellikle üst düzey ses dinamikleri sunmak için kullanılan Kirin A1, dünyanın ilk Bluetooth 5.1 ve BLE 5.1 destekli yongası olma özelliğini içerisinde barındırıyor. Aynı zamanda çift kanallı Bluetooth bağlantısı ile gerçek stereo sesi kullanıcılara sunuyor.Bu yenilikler ile kulaklıklar %30 daha az gecikme sunarken %50 daha az güç tüketiyor.Ayrıca FreeBuds 3, bu özelliklere ek olarak olağan üstü ses işleme teknikleri ile beraber muhteşem müzik ve ses üretiminin yanında gürültü kontrolünü de beraberinde sunuyor.

Kirin A1

Free Buds 3 Kirin A1
Free Buds 3 Kirin A1

Giyilebilir teknoloji pazarında dünyada ilk olan Kirin A1, küçük boyutlu olmasıyla beraber karmaşık işlemleri verimli ve güçlü bir şekilde yaparken, sağlamlık ve bağlantı kolaylıklarıyla da eşsiz olmasını sağlıyor.

İletişim alanındaki akıllı adaptif frekans atlama teknolojisi ile beraber, Bluetooth sinyal seçim algoritmasıyla Wİ-Fİ gibi 2.4 GHz sinyalinden etkilenen frekans bantlarını dinamik olarak belirleyip serbest bir kanala atlayabilir. Bu özellikle beraber çevresel değişikliklere daha hızlı adapte olmakla beraber parazit önleyici yetenekler de elde ediliyor.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.
Free Buds 3
Free Buds 3

Huawei’nin bir diğer yeniliği ise çift kanallı senkron teknolojisi. Bu özellik ile iki kulaklığın sol ve sağ ses kanallarına iletilen ses sinyalini doğrudan akıllı bir cihazdan almasına izin verirken, cihaz ve iki kulaklık arasında parazitsiz doğrudan iletişim kurulmasını sağlıyor. Bunun yanında senkronize iletim modu ile beraber gecikme seviyesi düştüğü için oyun deneyimi bir hayli artmış oluyor. Bu özelliğiyle oyuncular için mükemmel bir kablosuz kulaklık seçeneği sunuluyor.

Dijital Sinyal İşlemcisi

Kirin A1 yongası için geliştirilen Ses Dijital Sinyal İşlemcisi, hassas ve gerçek zamanlı 3A çağrı gürültü azaltma algoritması ile beraber karşı taraftan gelen seslerin daha net duyulmasını sağlıyor. Bu özeliğiyle beraber Free Buds 3, hem çağrı gürültüsünü azaltma hem de gerçek zamanlı aktif gürültü azaltma özelliğine sahip ilk Open-fit TWS kulak içi kulaklık unvanına sahip oluyor.

Free Buds 3 and charge
Free Buds 3

Free Buds 3 Teknik Detaylar

  • HUAWEI Kirin A1
  • Bluetooth 5.1
  • 14 mm dinamik sürücü
  • 190 ms düşük gecikme destekli oyun performansı
  • 15 dB’e kadar gürültü engelleme
  • Çift tıklama kontrolü
  • 41,5×20.4×17.8 mm boyut / 4.5 gr ağırlık
  • 30 mAh kulaklık (Tek şarjda 4 saat çalma süresi.)
  • 410 mAh şarj kutusu
  • Şarj kutusu için USB Type-C (5V 1.2A 6W) + Qi 2W kablosuz şarj desteği.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

Bir çok işletim sistemine hakim, yüksek donanım bilgisine sahip ve yazılıma büyük ilgi duyan; 2019 yılı Haziran ayında TECH DERGİ ekibine dahil olan Murat Arık, Atatürk Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.