Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Genel

Facebook Sahte Hesaplarla Uğraşıyor

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg yaptığı açıklamalarda sahte hesapların çok fazla sorun oluşturduğunu ve bu sorunu çözmek için büyük çaba sarf etiklerini açıkladı. Facebook’un kullanım koşullarında başka kişilerin adında başka hesaplar açmanın yasak olduğu belirtilmiş durumda her kullanıcı kendi adına bir hesap açabilir. Ancak sorun şu çoğu kullanıcı bu koşullara uymuyor ve bu sayı çok ciddi durumlara gelmiş durumda. Toplam 2 milyar kullanıcısı olan Facebook’un kullanıcı sayılarının %2’sinin sahte hesap olduğu tahmin ediliyor. Bu sahte hesaplar genellikle Hindistan gibi kalabalık ülkelerde oluyor ve çoğu erkeğin sahte kadın profiller oluşturduğu biliniyor.
Zuckerberg bu sahte hesap sorununu çözmek için yardımca ihtiyaçları olduğunu belirtti ve eğer bildiğiniz sahte hesaplar varsa bu linkten bildirebilirsiniz: https://www.facebook.com/help/contact/295309487309948

Güzel yarınların kapısını aralayabilmek, ülkece teknolojiyi doğru kullanabilmek adına bu projeyi hayata geçiren ve ayakta tutmaya çalışan kişiyim.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.