Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Genel

ASELSAN Lisesi kuruluyor

Ülkemizin savunma sanayisindeki çalışmalarının ardından, nitelikli iş gücü ihtiyacı arttı. İhtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi için ASELSAN Lisesi kurulacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ile ASELSAN Genel Müdürü Haluk Görgün’ün katılımıyla şirketin Macunköy Tesislerin’ de iş birliği protokolü imzalandı. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, yaptığı konuşmada, protokolün bir başlangıç olduğunu söyledi.

Milli eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bugün okula başlayan çocukların 2040’larda iş hayatına atılacağını düşünürsek onları çok farklı bir çağın, gerçekten benim kuşağımın kendini taş devrinde hissedeceği kadar farklı bir geleceğin beklediğini tahmin etmek mümkün.” dedi.

ASELSAN Lisesi ile Türkiye‘nin ortaöğretim alanında savunma sanayi sistemlerine yönelik ilk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kurulacak.

Aselsan Logo
Aselsan Logo

Hangi Alan ve Dallar olacak?

İmzalanan protokolle kurulacak olan, ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, “Elektrik-Elektronik Teknolojisi“, “Makine Teknolojisi” alanları ile “Savunma Elektronik Sistemleri” ve “Savunma Mekanik Sistemleri” dalı programları açılacak. Söz konusu dalların öğretim programları savunma sanayi ihtiyaçlarına yönelik olarak ASELSAN ve MTEGM tarafından oluşturulacak bir çalışma ekibiyle geliştirilip, güncellenecek.

ASELSAN Tesislerinde Staj İmkanı!

Alan/dal derslerinden uygun bulunanlar ASELSAN eğiticileri ve uzmanlarınca verilecek. Okulun alan öğrencilerinden uygun olanlara ASELSAN tesislerinde staj imkanı da sağlanacak.

ASELSAN Lisesi gençelerimize katkı sağlayacak!

ASELSAN Genel Müdürü Haluk Görgün: ” Uzun soluklu olan bu çalışmalarla teknik eğitim almak isteyen ülkemiz gençlerine yeni bir yol açarak onların hedeflerine katkı sağlayacak olmak bizi umutlandırıyor. Milli Eğitim Bakanlığımız ile iş birliği ve yakın koordinasyon sağlayarak bu çalışmayı başarıyla yürüteceğimizden ve ülkemizin gençlerine katkı sağlayacağımızdan hiç şüphemiz yok. Çalışmalarımızın diğer meslek alanlarına ışık tutacağına ve ülke genelinde benzer çalışmaların devam edeceğine inancımız tamdır.” dedi.

Diğer şirketlerle de görüşme yapılacak

Savunma Sanayi Bakanı İsmail Demir , sadece ASELSAN ile değil diğer savunma sanayi şirketleri ile de bu yönde anlaşma imzalanabileceğinin sinyalini verdi.

Ülkemizde yaşanan böyle güzel gelişmeler gelecek nesillerimiz için bizleri umutlandırıyor. Diliyoruz ki diğer şirketlerde bu yönde desteklerini esirgemezler ve bu çalışmanın bir çok örneğine şahit oluruz.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Oyun

İstila, ilk Türk yapımı hayatta kalma oyunu ile amansız bir mücadeleye giriyoruz. Günümüzün en popüler oyunlarının konusu bildiğiniz üzere hayatta kalmak. İstila ile bizlerde...

Genel

Teknolojinin gelişmesi ile kullanıcıların ihtiyaçları her geçen gün değişiyor ancak uzun süredir değişmeyen yegane ihtiyaç cihazların batarya ömrü. Purdue Üniversitesi araştırma ekibi bataryaların şarj hızı ve...

Otomobil

Projenin planlandığı gibi ilerlediğini, 2019 yılı sonunda bir prototip ortaya çıkaracaklarını belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2022 yılında yerli otomobil i yollarda görebileceğimizi belirtti. Varank,...

Genel

Harita Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen çevrim içi harita uygulaması Atlas artık kullanıma hazır. Türkiye ve Dünya bölgelerini Google maps ve Yandex haritalar gibi gösterebilen...

Reklam

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.