Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Genel

AMD Radeon RX 5600 Serisi Grafik İşlemcilerini Duyurdu!

AMD, bugün yaptığı açıklamayla birlikte, yepyeni AMD RDNA mimarisi ve 1080p oyunlar için üstün yüksek performanslı ve gerçekçi deneyimler sağlayan, yenilikçi yazılım özelliklerinin gücünü kullanan, AMD Radeon RX 5600 serisi grafik ürünlerini tanıttı.

amd radeon rx 5600

AMD Radeon RX 5600 Serisi Tanıtıldı

Yeni AMD Radeon RX 5600 serisi, içerisinde AMD kart üreticilerinin özel tasarımladığı, satışa sunulacak AMD rRX 5600 XT grafik kartı ve yeni Alienware Aurora gibi hazır oyuncu bilgisayarı sistemleri ile sunulan AMD rRX 5600 grafik kartını barındırıyor. Yeni seride aynı zamanda 1080p oyun teknolojisini dizüstü bilgisayarlara getirmeyi hedefleyen AMD rRX 5600M GPU da yer alıyor. Bununla birlikte AMD, yüksek performanslı oyuncu dizüstü bilgisayarlarını güçlendirmek için Radeon RX 5700M GPU’ları da tanıttı.

AMD RDNA mimarisi 7nm üretim teknolojisiyle hazırlanan, yüksek bant genişliğine sahip PCIe 4.0 teknolojisi ve yüksek hızlı GDDR6 bellek barındıran AMD rRX 5600 serisi grafik ürünleri, üst düzey seviyede performans ve güç verimliliği sağlıyor. Amiral gemisi AMD rRX 5600 XT grafik kartı, rakibine göre günümüzün lider AAA oyunlarında ortalamada yüzde 20’ye kadar daha fazla performans sunarken, popüler espor oyunlarında ise yüzde 10’a kadar daha fazla performans sağlıyor.

amd radeon 5600 xt
AMD RX 5600 XT Üst Düzey Oyuncular İçin Tasarlandı

Diğer yazılarımızdan ilk siz haberdar olmak için instagram hesabımızdan bizi takip etmeyi unutmayın!

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

5 yaşında bilgisayarla tanışmış, teknoloji, oyun ve müziğe yoğun ilgi duyan; her şeyden bir parça kapmış kimse.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.