Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Genel

Büyük İddia: Amazon Çalışanlarını Tehdit Ediyor

Amazon logo

Amazon şirketin iklim değişikliğini protesto eden çalışanlarını mail yolu ile işten çıkartmakla tehdit etti.

E-ticaret devi Amazon’un çalışanları şirketin çevre politikalarını beğenmedikleri için eylem başlattı. Personel iklim değişikliğiyle mücadele için daha fazlasının yapılması gerektiği çağrısını yaptı. Buna karşılık şirket sert tepki verdi.

Çalışanlar da gelişmeyi Twitter’dan duyurdu; açıklamaları nedeniyle Amazon’un insan kaynakları ekipleri tarafından sorguladıklarını söylediler. Bazı çalışanlar ise konu hakkında açıklamaya devam etmeleri halinde iş sürecinin feshedilmesini tehdit eden e-postalar aldıklarını öne sürdü.

amazon

AMAZON KURUCUSU BEZOS SÖZÜNÜ TUTACAK MI?

Mayıs ayında binlerce Amazon çalışanı, şirketin yıllık hissedarlar toplantısında Jeff Bezos’u iş modelini iklim değişikliğine uygun olarak formüle etme çağrısında bulunmuştu. Bu teklif hissedarlar tarafından reddedilirken, Eylül ayında Bezos, şirketin 2030 yılına kadar tamamen yenilenebilir enerjiye dönüşeceğini, 2040 yılına kadar da net sıfır karbon emisyonuna sahip olmasını planladıklarını açıklamıştı.

Reklam. Okumaya devam etmek için kaydırın.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Merhaba Ben Tolgahan, 20 Yaşında Yönetim Bilişim Sistemleri(MIS) öğrencisiyim. Sanat,Spor ve Teknoloji alanları oldukça ilgimi çekmekte. Önce ki iş tecrübelerimde organizasyon firmalarında çalışma fırsatı bularak çeşitli defileler ve sergilerde yer alma fırsatı buldum. Artık Tech Dergisi ile sizde bu fırsatı bulacaksınız.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Donanım

Herkes Amazon‘u online satış sitesi olarak bilirken Amazon buna son verip kendi işlemcisini çıkardı ve diğer firmaları geçmeyi planladığını söyledi. İlk internet tarihine yayınevleri...

Mobil

Amazon’un Kindle cihazlarında kullanılan Fire OS işletim sisteminin uygulama mağazası Amazon Appstore’da uygulama sayısı yaklaşık olarak 400.000’lere yaklaştı. 400 bin oldukça iyi bir rakam....

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.