Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Genel

Acer, E-spor için Yeni Platform Olan Planet9 ‘u Duyurdu!

En büyük ICT şirketlerinden biri olan Acer, günümüzde 160‘tan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Hizmet tabanlı teknolojilerden nesnelerin internetine, oyunlardan sanal gerçekliğe kadar bir çok alanda çalışmalar yapan şirket, Planet9 platformu ile yoluna devam ediyor.

Planet9 Nedir?

Planet9, tüm oyuncuların kendilerini geliştirirken verilere dayalı kararlar verebilmeleri için tasarlandı. Bireysel oyuncular için performans düzeyi hakkında bilgiler vererek oyuncunun kendisini geliştirmesine yardımcı olarak oyuncu için motivasyon da sağlıyor. Bunun yanında yakın beceri düzeylerine sahip oyuncuları bir araya getirerek takım halinde gelişmelerine katkıda bulunuyor. Aynı hedef doğrultusunda bir araya gelen oyuncular için bir sosyal platform görevi de görüyor.

Planet 9
P9

Oyun içi Veriler / Sosyal platform

Planet9, farklı e-spor topluluklarını oyun içi veriler ile bir araya getiren, dünyadaki tek platform olma özelliğine sahip. Bu yenilikler içerisinde bulunan, e-spor topluluklarını yönetme ve birleştirme gibi fonksiyonlarla platformun önemli bir bölümü oluşturuluyor.

Planet9, oyunculara hangi oyunları oynadığı, oyunlardaki beceri düzeyleri ve hangi oyunda ne kadar vakit geçirdikleri gibi verilere göre takım arkadaşları bulmaya yardımcı oluyor. Bunun yanında oyuncunun başarı oranı, ölüm konumu ve puanı ile ilgili çeşitli verileri bünyesinde bulundurarak oyuncularını yönlendirmek için koçlara ve menajerlere işlevsel bilgiler de sağlıyor.

Öncede profesyonellerin erişebildiği platform, artık beceri seviyesi ne olursa olsun her düzeyden oyuncuya bireysel ve takım performansıyla ilgili derinlemesine detaylı istatistikleri sunuyor. Bu sayede oyuncular hem eksiklerini görüyor hemde odaklanmaları gereken noktaları belirleyip bu yönde gelişimlerini sağlıyor.

Şu an için kapalı beta programı dahilinde olan Planet9, 30 OCAK 2020 tarihinden itibaren resmi açık beta programına geçecek.

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz!

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Oyun

İstila, ilk Türk yapımı hayatta kalma oyunu ile amansız bir mücadeleye giriyoruz. Günümüzün en popüler oyunlarının konusu bildiğiniz üzere hayatta kalmak. İstila ile bizlerde...

Genel

Teknolojinin gelişmesi ile kullanıcıların ihtiyaçları her geçen gün değişiyor ancak uzun süredir değişmeyen yegane ihtiyaç cihazların batarya ömrü. Purdue Üniversitesi araştırma ekibi bataryaların şarj hızı ve...

Otomobil

Projenin planlandığı gibi ilerlediğini, 2019 yılı sonunda bir prototip ortaya çıkaracaklarını belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2022 yılında yerli otomobil i yollarda görebileceğimizi belirtti. Varank,...

Genel

Harita Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen çevrim içi harita uygulaması Atlas artık kullanıma hazır. Türkiye ve Dünya bölgelerini Google maps ve Yandex haritalar gibi gösterebilen...

Reklam

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.