Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Gelecek Teknolojileri

Matternet, İsviçre' de Drone ile teslimat yapacak

Matternet, İsviçre’ de Drone ile teslimat yapacak

Matternet, drone ile teslimatı iyileştirmek için çalışan bir şirket. Matternet, İsviçre’ de drone yardımıyla teslimat yapmayı deneyecek ve eğer başarılı olursa yakın gelecekte evlerimize postacı yerine drone’ lar gelecek. İlk testler “yasal çerçeveye uygun bir şekilde, yerel koşulları da dikkate alarak Droneların teknik ve işletme yeteneği test edilecek.”  Testler İsviçre posta servisi (Swiss Post) ile bu yaz gerçekleştirilecek.


Matternet drone, tek şarjla 1 kilograma kadar tıbbi ilaç ve ufak paketleri 20 km lik ulaşılması zor alanlara teslimat yapmak için denemeler yapacaklar.
Kaynak

Güzel yarınların kapısını aralayabilmek, ülkece teknolojiyi doğru kullanabilmek adına bu projeyi hayata geçiren ve ayakta tutmaya çalışan kişiyim.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Gelecek Teknolojileri

Giderek gelişen teknoloji yepyeni ürünleri hayatımıza sokuyor. Her geçen gün artan drone kullanımı aynı şekilde artan uçuş tehlikelerine yol açıyor. Havaalanlarına yakın yerlerde yapılan...

Donanım

OnePlus’ın Drone’u Telefon piyasasına oldukça  güçlü bir şekilde katılan One Plus şimdi de farklı konularda ilerleme gösteriyor.Artık telefon üretmekten daha farklı bir hal almış...

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.