Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Gelecek Teknolojileri

Laptoplara Cortana Tuşu

Windows Phone ile hayatımıza giren Cortana, gelecek olan Windows 10 ile artık bilgisayarlarımız da yer alacak. Sanal Asistan Cortana artık bilgisayar üreticilerinin de dikkate alacağı bir özellik oluyor. Bu yönde ilk adımı Toshiba Laptoplara Cortana Tuşu nu getirerek atıyor.

Toshiba PC bölümü yetkililerinden Jeff Barney tarafından yapılan açıklamayla Toshiba’ nın Windows 10 sürümlü tüm bilgisayarlarının Cortana tuşuyla geleceğini belirtti. Cortana tuşunun tahmini olarak bilgisayar üzerindeki yerinede değinen Jeff Barney, fonksiyon tuşlarının bulunduğu bölümde sol üstte yer alacağına dair bilgi verdi.
Bu tuşa basıldığında Cortana devreye girecek ve sadece siz istediğinizde sizi dinleyerek yardımda bulunacak.
Ayrıca firmanın Cortana’ nın söylediklerinizi doğru algılayabilmesi için bilgisayarlarına yüksel kalitede mikrofonda ekleyecek. İlerleyen günlerde bu yönde açıklama yapacak firmaların hangileri olduğunu merak ediyoruz. Fakat bu ilki Toshiba gerçekleştirmiş bulunuyor.
 
 

Güzel yarınların kapısını aralayabilmek, ülkece teknolojiyi doğru kullanabilmek adına bu projeyi hayata geçiren ve ayakta tutmaya çalışan kişiyim.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.