Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Gelecek Teknolojileri

1 Dakikada Batarya Şarj Ettiler

Çağımızda teknolojinin ilerlemesiyle birçok teknoloji cihazı artık taşınabilir hale geldi. Geldi gelmesine ama gelirken de yeni bir sıkıntı getirdi. Çabuk biten batarya sorunu, bir çoğumuz gün içerisinde elimizde şarj aleti sağda solda priz arıyoruz. Bunun sebebi çabuk biten bataryalar, hızlı şarj olmayan bataryalar, ömrü dolmuş bataryalar dır. Bu soruna çare arayan bilim adamları 1 Dakika da şarj olan Aliminyum Batarya ürettiler.
Stanford Üniversitesi Kimya profesörü Dai Hongjie ve ekibi tarafından yapılan çalışmalar sonucunda Aliminyum Bataryayı ürettiler. Ayrıca Lityum iyon bataryalara göre daha uzun ömürlü ve güvenli olduğunu bildirdi. Aliminyum bataryalar darbelere karşı hiçbir tepkime göstermediğini de söyleyen ekip, matkapla delinse bile yanma ve tepkime vermeyeceğini açıkladı.
Güvenliği ve uzun ömürlü olan bu batarya aynı zamanda çok hızlı şarj oluyor. 1 dakikanın altından bir sürede şarj olan bu bataryalar gelecekte kullanacağımız batarya olabilir. 7.500 defa şarj edilebilen bu batarya ayrıca artık esneyen bükülen teknolojik cihazlara da yol açacaktır.
[divider]İşte Bataryanın Videosu[/divider] https://www.youtube.com/watch?v=8A8o-T-vDAw

Güzel yarınların kapısını aralayabilmek, ülkece teknolojiyi doğru kullanabilmek adına bu projeyi hayata geçiren ve ayakta tutmaya çalışan kişiyim.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Copyright © 2020 Tech Dergi. Vona Dijital Ajansı.